10 Youtube-каналів та сайтів, які можна використати на занятті з англійської

Якщо ваші студенти протестують проти звичайних вправ із підручника, час заглянути у наш список. Разом із Британською Радою ми спробували пояснити, чому відео важливе для вивчення англійської та підготувували підбірку ресурсів, які допоможуть зробити заняття з англійської більш інтерактивним та цікавими.
Кіран Донахі, викладач, тренер та автор книг для студентів і викладачів англійської мови як іноземної пояснив на сайті Британської Ради, чому відео важливе для навчання англійської, а також додав улюблені ресурси з планами уроків, в які інтегровані відео. Ми розповімо основне з його слів, більше можна дізнатися тут.
Чому фільми важливі для вивчення англійської
(за словами Кірана Донахі):
Навчання за допомогою фільмів мотивує та приносить задоволення

Фільми забезпечують справжню та різноманітну мову

Фільми надають візуальний контекст

Фільми вносять різноманітність та гнучкість в навчальний процес


Це блог Стіва Мьюра і Тома Іспанії, в якому можна знайти плани занять на основі коротких відеороликів, особливо кліпів з телесеріалів, для вчителів, які навчають студентів із високим рівнем знання мови.
Джеймі Кедді є досвідчений у викладанні з використанням відео, і його веб-сайт пропонує безліч творчих і творчих планів уроків, заснованих на коротких відеороликах.


У книзі "Посібник із виживанню вчителів англійської як другої іноземної: готові до використання стратегії, інструменти і дії для навчання тих, хто вивчає англійську мову всіх рівнів" також є методи, як застосовувати відео на занятті. Ми вибрали найцікавіші з них:
Спиною до екрану:
Викладач вибирає короткий відеоролик, а потім ділить клас по парах. Одна людина з пари дивиться на екран, інша - стоїть до нього. Потім, вимкнувши звук, викладач вмикає фільм. Людина, яка бачить картинку, говорить іншій людині, що відбувається. Потім студенти міняються місцями. Після цього пари записують хронологічну послідовність подій, діляться з іншими загалом. Потім всі дивляться відео зі звуком.
Дубляж:
Ви можете показати в аудиторії відео без звуку і попросити студентів розвинути діалог, який, на їх думку, міг би прозвучати у відео. Ви навіть можете попросити студентів розіграти сцену. Насправді, у цьому випадку відео, де дійові особи не люди, а тварини. Тоді у вашій аудиторії буде не тільки ефективне практикування англійської, а й хороший настрій і сміх.
Тепер пропонуємо підбірку корисних сайтів та YouTube-каналів для аудиторних занять з англійської:
Шукаєте щось незвичайне та оригінальне для занять? Цей сайт містить у собі матеріали для навчання з фільмами і музикою.
На цьому каналі можна знайти відео і про жарти, і про граматику. Вони можуть розрядити атмосферу в аудиторії, оскільки автори до своєї справи підходять з гумором. Відео на каналі виходить щоп'ятниці.
Тут не тільки відео, а й інтерактивні вправи та завдання, які можна використовувати і на занятті, і пропонувати як домашнє завдання.
Якщо ваші студенти не проти поспівати на занятті чи глянути фільм – цей канал вам стане у нагоді.
Це офіційний канал Британської Ради на YouTube. Відеоролики виглядають професійно і містять багато життєвих ситуацій, що дозволить студентам краще розуміти, як розмовляти в реальному житті.
Якщо ви любите в аудиторії обговорювати новини та події, які відбуваються у світі, цей сайт вам допоможе. Ресурс постійно оновлюється, тому інформація актуальна.
Якщо вашим студентам важко читати оригінальну англійську літературу, ви можете запропонувати їм щось зі списку на цьому сайті. Тут книги розподілені за рівнями англійської. Усі тексти безкоштовні.
Тут можна знайти уривки з фільмів, телепередач чи документалок. Вони підлаштовані під різні рівні англійської. Чудово можуть стати частиною заняття в аудиторії. Також відео розподілені за жанром, за швидкістю прослуховування та за акцентом. Після перегляду можете запропонувати студентам перевірити себе за допомогою тесту, який також є на цьому ресурсі.
Допоможе вам не помилитися із вибором цікавої теми для заняття. Це ютуб-канал американського ЗМІ Vox Media. Тут доступно пояснюють актуальні явища та події. На високому рівні не тільки контент, а й картинка, оскільки часто автори застосовують якісну графіку, яка просто пояснює складні речі. Відео на каналі Vox короткі, тому не заберуть багато часу на занятті. Але після перегляду в аудиторії може розгорітися гаряча дискусія.
За допомогою TED можна створити дискусію на складні теми, а також разом зі студентами проаналізувати поведінку лекторів перед аудиторію та їх мовлення, щоб краще зрозуміти, яких помилок не варто допускати, а що навпаки треба взяти до уваги.