6 кроків для створення курсу, який допоможе студентам працевлаштуватись

Цього семестру я вирішила поєднати усі свої напрацювання, ідеї та досвід, отриманий в іноземних університетах, для створення курсу, який би допоміг студентам працевлаштуватись.
Анастасія Нуржинська
Що маємо
З одного боку - 40 студентів Києво-Могилянської академії за програмами зв'язків з громадськістю, маркетингу, політології та соціології, які записалися на мій курс зі створення піар матеріалів. Це - студенти магістерської програми, отже вони закінчують навчання вже цього року та повинні отримати практичний досвід, щоб знайти роботу. З іншого - громадські та державні організації, які часто звертаються за консультацією як ефективніше комунікувати, але мають обмежені ресурси.
Як ми це зробили
1. Надали можливість студентам розробити піар матеріали для 5 громадських та державних організацій

Студенти отримали брифінг від організацій з їх реальними кейсами та розробили прес-пакети та піар матеріали. Це дозволило студентам отримати практичний досвід, а організаціям – якісно підготовлені прес-матеріали та можливість долучити до своєї діяльності молодих, талановитих та креативних спеціалістів.
Ідея тісної співпраці організацій та університетів широко практикується в усіх світових університетах та результати такої співпраці дійсно підтверджують ефективність поєднання теорії та практики.

2. Координація співпраці з організаціями

На мій допис у фейсбуці з ідеєю курсу відреагувало відразу багато організацій. Ми погодили співпрацю з 5 проектами та підписали Меморандум. Це допомогло описати спільні зобов'язання та очікування від курсу. Наприклад, студенти отримували зворотній зв'язок та наприкінці рекомендацію від проектів. У свою чергу організації мають право використовувати напрацювання студентів у своїй роботі.
До співпраці зі студентами долучилися: прес служба НаУКМА, міжнародна неприбуткова організація Enactus Україна, Всеукраїнська мережа ЛЖВ, Центр зайнятості Вільних людей, Державне космічне агентство України.

3. Поєднання онлайн та офлайн для безперервної роботи над курсом

Після декількох курсів, де студенти не дуже активно реагували на електронні листи чи віртуальні папки з матеріалами курсу, у мене з'явилось припущення, що студентів можливо зацікавити та утримати увагу на платформі, де вони проводять більшість часу. Тому під час курсу більшість комунікацій зі студентами велися за допомогою facebook-групи, що значно поліпшило процес узгодження та співпраці, а також дало можливість оперативно прослідковувати прогрес студентів. Саме у групі ми розміщували усі матеріали курсу, надавали додаткові бали за участь у дискусіях та коментарі на матеріали колег.

Загалом ми отримали понад 100 коментарів від студентів під час навчання, що об'єдналися під майже 50 постами-обговореннями актуальних питань сучасних стратегічних комунікацій, а 50 % студентів оцінюють таку взаємодію максимально високо.
Крім того, студенти могли отримати додаткові бали за сертифікати онлайн курсів з комунікацій. Це завдання студенти відмітили як одне з найцікавіших та корисних.

4. Спеціальні заняття щодо створення резюме та база талановитих студентів для роботодавців

У кожен свій курс я включаю заняття зі створення резюме та професійного бренду. Це легко поєднується з темою будь-якого піар курсу. Якщо студенти розуміють як позиціонувати та просувати свій бренд, вони зможуть це робити і для майбутніх клієнтів. Отож я маю базу резюме найкращих студентів, яких я можу рекомендувати своїм колегам у майбутньому.

5. Результати оцінки курсу з боку студентів та організацій

По завершенню курсу ми провели опитування студентів, де було виявлено, що майже 55 % студентів повністю задоволені курсом та що вони змогли значно покращити свої знання та вміння щодо розробки піар матеріалів. Окрім того, більша частина студентів (майже 60 %) відзначають корисність таких практичних вправ по розробці реальних піар матеріалів, а понад 40 % оцінюють таку співпрацю із брендами як надзвичайно корисний практичний досвід.

Зі свого боку, організації-партнери також дуже позитивно відгукнулися про таку співпрацю. Зокрема, оцінюючи роботу студентів, усі відзначили їх високі професійні вміння створювати матеріали для піар діяльності та креативність, а також вміння налагоджувати комунікацію.

6.Усе англійською

Курс проводився повністю англійською. У європейських університетах більш 30% курсів англомовні. У майбутньому це допоможе приваблювати в Україну більше іноземних студентів, а наразі - практику для наших студентів.
Я впевнено можу рекомендувати кожного зі своєї групи як спроможного піар спеціаліста. Ви можете зв'язатися зі мною, якщо вам потрібен молодий талант