Чому потрібно складати IELTS: історії успіху

IELTS – найпопулярніший у світі екзамен з англійської мови, який, за даними Британської Ради, складають більш ніж два мільйони осіб кожного року. Він допомагає навчатися чи працювати за кордоном. Та коли у вас на руках сертифікат, це не означає, що вам одразу відчинять двері всі університети та компанії. IELTS – це інструмент перевірки власних знань, мотивації та доступу до можливостей. Де може знадобитися тест та чому його варто складати не тільки для вступу в університет, розповідають координаторка культурних проектів Наталія Ревко, журналіст Костянтин Ценцура та міжнародна експертка з комунікацій Анастасія Нуржинська.
Наталія Ревко
співробітниця "Музею сучасного мистецтва Одеси"
Тест IELTS я складала двічі, вперше – для вступу у закордонний університет, вдруге – щойно, як закінчився термін першого, бо вже знала про переваги сертифікату. В університет я вступила, але не отримала стипендію, тому цього року подаватиму документи знову.

З IELTS ви навряд пропустите найцікавіші можливості, наприклад, літню школу або стажування за кордоном. Він також може знадобитися при влаштуванні на роботу. Зазвичай роботодавці не вимагають сертифікат, але він відображає ваше знання та додає балів резюме.

Щодо підготовки, найголовніша порада тут – знаходьте приклади тестів та проходьте їх якомога більше. Обов'язково використовуйте таймер, аби наблизити себе до умов справжнього іспиту. Ваша головна мета не просто підтягнути знання з англійської, а зрозуміти саму логіку тесту, бути готовим до швидкого темпу, знати, чого очікує екзаменатор під час розмовного тесту, ознайомитися з лексикою та темами, які можуть вам зустрітися.

Якщо є така можливість, я би радила відвідати курси з підготовки до IELTS. Це зазвичай короткі інтенсивні курси, які допоможуть дисциплінувати себе. Крім того, викладачі діляться корисними лайфхаками, які справді допомагають під час тесту.
Важливо: Для для ефективної та швидкої підготовки до складання IELTS Британська рада підготувала ресурси та вебінари, а також безкоштовний 10-годинний доступ до курсу Road To IELTS, а за умови реєстрації на здачу іспиту з Британською Радою - ще 20 годин.
Костянтин Ценцура
журналіст «Новое время», студент Українського католицького університету
Я складав тест IELTS наприкінці 4-го курсу бакалаврату, хоча попередньо знав, що він мені не допоможе вступити у закордонні виші на магістратуру, оскільки я не встигну зареєструватися і подати документи.

Для мене це була скоріше перевірка власних знать та додаткова мотивація вивчати англійську мову, оскільки приблизно місяць перед тестуванням я працював із спеціальним платним курсом від Британської Ради, який дозволив системно підготуватися до екзаменів з читання, говоріння та письма.

Також IELTS допоміг при вступі в українські виші, оскільки я автоматично отримав максимальний бал з екзамену з англійської мови. А це перевірка самого себе, своїх знань, яка дозволяє побачити слабкі місця, та підтягувати їх у майбутньому.

Для мене підготовка до тесту також стала хорошим надбанням у моїй роботі, адже я кожного дня використовую англійську.
Анастасія Нуржинська
міжнародна спеціалістка з соціальних комунікацій, вивчає поведінкову науку в Лондонській школі економіки
Я складала IELTS, щоб подати документи на отримання ступеню з поведінкової науки в Лондонській школі економіки минулого року.

Для підготовки мені знадобилося два місяці. Скористалася онлайн-програмою від Британської Ради. Там ви можете знайти безкоштовні приклади, але за весь пакет треба заплатити. Проте онлайн-курс цього вартий. Кожного дня я займалася дві години: писала тексти, слухала аудіо, читала.

Тексти в завданнях до IELTS дуже цікаві. Під час підготовки кожен матеріал тематичний та охоплює різні аспекти життя. Я дізналась багато цікавого про соціальні та історичні аспекти. Тобто ти не просто витрачаєш час, готуючись, а дізнаєшся корисну інформацію. Навіть на екзамені мені було цікаво, незважаючи на те, що це був стрес.

Навіть якщо ви впевнені, що знаєте англійську майже ідеально, все одно з підготовкою до IELTS вона покращується. Навіть якщо я використовую англійську кожного дня в роботі під час навчання я зрозуміла, як, наприклад, описувати певні порівняння чи статистичні дані. Зараз це мені знадобилося в університеті.

Тест також корисний тим, що він задає ціль. Тому ти можеш структуровано займатися. В іншому випадку, важко сконцентруватися на щоденному навчанні.

Якби не IELTS, я би не змогла вступити в університет. Моя спеціалізація – це комунікації для соціальних змін, а зараз я хочу проводити дослідження, щоб зрозуміти, які повідомлення діють на людину. Тому я стаю більш сильним спеціалістом, почала своє наукове дослідження, а також я вивчаю, як вони будують навчальну програму, а це мене змінює як викладача.

Також якщо зараз я хочу мати наукові стажування, то протягом дії мого сертифіката з IELTS я можу просто додавати його в резюме чи анкету.