IELTS на комп'ютері: що потрібно знати та як готуватися?

Так, це сталося - вже майже рік, як всі охочі скласти IELTS на комп'ютері мають можливість це зробити! Чим формат computer delivered IELTS відрізняється від традиційного паперового (paper based) і до чого варто готуватися? Пояснюють і діляться порадами експерти Британської Ради!
Популярний міжнародний тест стає ще більш зручним. Серед його переваг для бажаючих пройти тестування в Києві, зокрема, такі:
більший вибір дат тестування,
більший вибір місць тестування,
більша гнучкість,
результати доступні у найкоротші терміни: через 5–7 днів.
Британська Рада пропонує підбірку відео, які знайомлять з особливостями комп'ютеризованого тесту. Стосовно структури та оцінювання - жодних відмінностей від паперового формату немає. Комп'ютеризований IELTS так само складається з 4 частин - Speaking, Listening, Reading, Writing. Однак, є на 45 хвилин коротшим (за рахунок того, що не потрібно переносити відповіді з чернетки у чистовик). Окрім того, розмовну частину зазвичай складають у той самий день, що й письмову А це економить ваш час і (що приховувати?) нерви.

Ті, хто складав IELTS саме у такому форматі, зазначають, що комп'ютеризований тест - це зручно: у кімнаті - максимум 14 людей, тому ви не відволікатиметесь на зовнішні подразники. Чи можна робити якісь позначки/нотатки під час IELTS - як це дозволяє паперовий формат? Експерти Британської Ради відповідають - така опція є: кнопкою миші ви можете виділяти ключові слова або ж робити помітки на папері (він також додається).
Зручним комп'ютеризований формат є і тому, що дозволяє у деяких завданнях і перетягнути обране вами слово у відповідь. Звісно, коли складатимете письмову частину комп'ютер не перевірятиме правильність написання вами слів. Проте допоможе орієнтуватися стосовно того, скільки слів ви вже написали в есе (паперовий формат, очевидно, передбачає, що їх кількість рахуватимеме самостійно, а це займає багато часу і послаблює сконцентрованість). Зручно ще й тому, що бачитимете на екрані те, скільки часу залишилось на виконання завдання, а, отже, зможете краще контролювати ситуацію.

А ще можна не хвилюватися за свій нерозбірливий почерк і не гратися з перегортанням сторінок, відзначають першопрохідці комп'ютеризованого IELTS! Адже екран поділений на дві частини: тест і відповіді на нього - тож губитися у сторінках не доведеться.

Британська Рада не лише підготувала інструктаж стосовно нового формату тесту, але й пропонує прослухати експрес-курси, онлайн-курси та безкоштовні вебінари з підготовки до IELTSв, що допоможуть до нього якнайкраще підготуватися. Вони будуть корисними і тим, хто складатиме Academic IELTS, і тим, кому більше підходить General Training IELTS.

Комп'ютеризований IELTS чи його паперовий формат - обирайте той, що до душі саме вам, радять експерти Британської Ради! Головне - поставити ціль, ефективно підготуватися й отримувати найвищі бали. Успіхів!