Не наступити на ті ж граблі: найчастіші помилки під час складання IELTS

Кажуть, навчитися можна тільки на власних помилках. Але це точно історія не про IELTS! Експерти British Council розповіли про помилки, які найчастіше допускають під час складання тесту, щоб на вашій дорозі до високих балів було менше перешкод.
.
Speaking
У цій частині найбільш проблематичним є ваше хвилювання. Звідкись одразу знаходяться часті повторення і "I'm work" замість "I work". Постарайтеся контролювати свою мову і відповідайте на питання по суті. Потренуйте перед цим свою лаконічність за допомогою диктофона і таймера. Адже відповідати потрібно не тільки конкретно, але й у межах виділеного часу.

Перед другим завданням цієї частини матимете 1 хвилину на підготовку. Не намагайтеся за цей час записати всю відповідь на папері. Натомість, продумайте і окресліть кількома словами схему відповіді. Це дозволить відповісти на питання більш розгорнуто, влучно, без повторень не тільки слів, але й думок!
Listening
Ви можете прекрасно розуміти австралійський чи інший акцент, бути впевненими, що точно не впустили суті прослуханого, але перевірте двічі правильність записаної вами відповіді на питання опісля. Найчастіші помилки у цій частині пов'язані із тим, що, до прикладу, написали правильне місто, але з малої літери або ж і пропустили одну. Все це - мінус бали.

Якщо не знаєте відповіді, впишіть у поле, принаймні, своє припущення. Повірте у такий момент в удачу - це, хоч і мінімальний, проте шанс на додатковий бал.

Неуважність - ваш ворог у всіх частинах тексту. Якщо у завданні просять відповісти 2 чи 3 словами - це означає, що відповідати потрібно точно не 5-тьма.
Пропонуємо переглянути поради від експертів British Council «Як покращити навички Listening».
Reading
Це та частина тесту, на якій є найбільший ризик "зависнути". Часто довге сидіння над одним питанням коштує кількох балів. Тому експерти Британської Ради наголошують, що варто спочатку зазначити відповіді, у яких не сумніваєтесь, а потім повернутися до тих, над якими потрібно ще раз подумати.

Будьте уважними у завданні, в якому пропонують з'єднати заголовок із відповідною частиною тексту. Повторюваність слів ще не означає, що вони пасують одне одному. Прочитайте спочатку весь текст, зрозумійте його суть і тільки після цього починайте з'єднувати абзаци з відповідними заголовками.
Допоможуть ефективно підготуватися до цієї частини поради від експертів British Council «Як покращити навички Reading».
Writing
Найчастіша проблема - бідний словниковий запас. Письмова частина вимагає багатства синонімів, як і складних граматичних структур, інверсій.

Стиль. Неправильна стилістика теж коштуватиме балів. Наприклад, академічне есе вимагає вживання певних слів та конструкцій, що притаманні тільки йому. Якщо розраховуєте на високий бал у цій частині, попрацюйте над вдосконаленням свого письма з викладачем. Самостійна підготовка не дасть розуміння того, чи правильним є тон вашого есе.

Впливає на кінцеву оцінку і відсутність ідей. Письмова частина має намір визначити не тільки масштабність вашого лексичного словника, але й вміння поєднувати слова між собою так, щоб вони складались у сенси. Кожен абзац - це окрема аргументована думка, що є мазками у цілісній картині вашої позиції стосовно того чи іншого питання. Приклади, факти - ваші друзі у цій частині, а слова, що не мають сенсового навантаження - вороги.
Для тренування письмової частини радимо скористатись безкоштовними завданнями British Council «Academic Writing Test and General Training Writing Test».
IELTS - це непросто. Але він є саме тим поштовхом, що акумулює сили і змусить вас нарешті заговорити, вслухатися, вчитатися і виписатися англійською!