Знати, щоб перемогти: найголовніше про IELTS і чи можна його легко скласти

Хочете вступити в закордонний університет вашої мрії чи працювати в Канаді, Великобританії, Новій Зеландії, Австралії тощо? Мрії здійснюються, якщо скласти IELTS (International English Language Testing System)! Викладачі Британської Ради пояснюють особливості тесту та те, чому до нього варто готуватися, а не боятися!
Головне про тест
IELTS - це міжнародний тест з англійської мови, який визнають понад 10 000 організацій у близько 140 країнах світу. Зокрема, у Канаді, Великобританії, Австралії - впізнаваність його надзвичайно велика. Тест складається з 4 частин: Speaking, Listening, Reading, Writing. Про деталі кожної з них дізнавайтеся з онлайн-курсу Британської Ради з розуміння частин IELTS (доступна як безкоштовна, так і платна версії). Скласти IELTS можна у Києві, Львові, Дніпрі, Тернополі, Харкові, Запоріжжі, Одесі, Вінниці й Черкасах. А сертифікат про його складання дійсний впродовж 2 років.

Ваша оцінка не залежить від того, де складали IELTS - оцінювання об'єктивне. Формат завдань залежить від обраного формату тесту: комп'ютеризованого або письмового. У комп'ютеризованому форматі кандидати складають частини Reading, Listening, Writing на комп'ютері, а Speaking усно з експертом IELTS. Обравши паперовий формат, кандидати отримують завдання всіх частин, окрім Speaking, у письмовому форматі. Частину завдань перевіряє комп'ютер, частину - незалежні експерти.
Види та формати тесту
Якщо ваша мета - навчання у виші закордоном, будьте готові до складання IELTS Academic. Якщо ж ціль - професійна міграція, готуйтеся до IELTS General Training. Обов'язково перевірте, який формат тесту актуальний саме для вас чи то у програмі вступу, чи у запрошенні на роботу.

Чим відрізняються формати? Розробники тесту кажуть, що частини Speaking та Listening, по суті, нічим, кардинальна різниця - у Reading та Writing. Академічний IELTS у частині читання відрізняється від General Training IELTS, адже вимагає знання специфічної наукової лексики, що дозволить вам у подальшому ефективно навчатися. Точно така ж ситуація із письмом. Academic IELTS пропонує у цій частині два завдання: перше - описати графік, карту чи процес (знову ж таки, аби перевірити вашу готовність до навчання закордоном), друге - есе на тему. Тоді як General Writing IELTS вимагає написання листа та есе, аби оцінити можливість ефективно спілкуватися в англомовному середовищі.

До того ж, IELTS, крім паперової (paper-based IELTS), з початку 2019-го року має вже й комп'ютеризовану версію! Комп'ютеризований тест (computer delivered IELTS), однак, не відрізняється за структурою чи методикою оцінювання від традиційного.
Як підготуватися?
Чи можна підготуватися до тесту самостійно? І так, і ні - залежить від вашого рівня та мети, зазначають ті, хто мав досвід його складання. Якщо оцінюєте рівень знань як достатній для себе, то важливо сфокусуватися на філософії тесту, його механіці. У цьому випадку допоможуть ресурси Британської Ради.

Якщо ж потрібно зрозуміти не тільки структуру тесту, а й підтягнути за певний проміжок часу і рівень знань - варто все ж не покладатися на долю, а працювати або з викладачем, або відвідувати групові заняття (зокрема, курси підготовки до IELTS чи експрес-курси підготовки до IELTS від Британської Ради).

Тільки завдяки сторонній оцінці та погляду професіонала зможете покращити традиційно найчутливіші частини - Speaking та Writing, кажуть викладачі Британської Ради.

Варто розуміти, що за місяць підтягнути рівень володіння мовою, до прикладу, з балу 6.5 до 7 - дуже важко. Тому, якщо маєте намір отримати високий бал - готуйтеся завчасно, радять ті, хто вже мав такий досвід.

IELTS - це страшно... страшно потужний стимул акумулювати силу волі та підтягнути англійську мову: зробити те, що ви так довго відкладали на завтра!