Як університети можуть допомагати громадам


Ділимось з вами основними тезами з воркшопів наших колег з MacEwan Unіversity (Канада), які відбувались з 17-20 квітня у Києві на базі НаУКМА.
Продовжуємо ділитися порадами для українських університетів від колег з MacEwan Unіversity (Канада). Чому важливо співпрацювати з різними спільнотами?


Community Service-Learning (CSL) - освітній підхід, що включає спільну роботу між різними спільнотами. Основна мета співпраці між вищими навчальними закладами та місцевими, регіональними, національними, глобальними спільнотами полягає у взаємовигідному обміні знаннями та ресурсами в контексті партнерства (Фонд Карнегі).


Які організації можуть бути хорошими партнерами?


- Некомерційні організації;

- Благодійні організації;

- Малі підприємства;

- Стартапи.


Також така співпраця є важливою для досягнення успіху та стабільності партнерства. В рамках такого партнерства організації мають можливість заручитись підтримкою студентів, які можуть допомагати їм в рамках стажування.


Наприклад, громадська організація з допомоги безпритульним, може співпрацювати із студентами з багатьох дисциплін. Приміром задіяти студентів у соціальній роботі (практична робота з партнерами), державних відносинах (присутність організації у соціальних мережах), соціології (проведення досліджень). Або ж малий бізнес, який співпрацює з курсами дизайну та маркетинговими курсами може залучити студентів з кафедри маркетингу для допомоги у розробці загального маркетингового плану.


У кожному з цих прикладів студенти мають можливість задіяти усі свої знання та навички на практиці, а також отримати оцінку щодо своєї роботи.


Приклади від MacEwan Unіversity https://www.macewan.ca/wcm/CampusServices/CentrefortheAdvancementofFacultyExcellence/CommunityEngagement/index.htm