Як університети навчають студентів креативному мисленню?

Креативне мислення входить у ТОП-5 компетенцій найближчого десятиліття, які були визначені минулого року на Світовому економічному форумі в Давосі. Платформа "Вище" провела дослідження, як в американських університетах застосовують різні підходи у навчанні та відкривають творчий потенціал студентів.


Standford d.school - це середовище для професійного розвитку та спільнота однодумців, що функціонує при Стенфордському університеті. За основу роботи центру взято методи з галузі дизайну, які дозволяють розкрити свій творчий потенціал та застосувати його у реальному житті. За словами керівників центру, ці методи допомагають студентам розвивати у собі креативність, впевненість та змінити ставлення до себе задля того, щоб в подальшому впливати на суспільство.

Загалом, центр пропонує семестрове базове навчання в аудиторії, професійні воркшопи та короткотермінові програми, а більшість курсів стосуються галузі дизайну. Також Standford d.school співпрацює з різними факультетами та практиками з різноманітних галузей. А в рамках навчання студенти працюють лише над реальними проектами, оскільки центр до своєї роботи залучає партнерів з неприбуткових, корпоративних та державних організацій. Як результат, Standford d.school сприяє тому, щоб студенти мали достатньо можливостей для експериментів, творчих ризиків та невдач.

На базі Гарвардського університету діє Harvard i-lab - ресурс, який доступний усім студентам, які прагнуть вивчати інновації та підприємництво, або ж мають ідею щодо власного проекту, який вони хочуть реалізувати. У Harvard i-lab доступні такі можливості: коворкінг, особисті консультації з професіоналами певних галузей, менторська програма, воркшопи та семінари, програма інкубатора і різноманітні конкурси. Використовувати потенціал цього центру може будь-хто зі студентів, для цього достатньо лише мати ID.

Основна фішка лабораторії - залучення професіоналів для консультацій. Щодня тут є робочі години з експертами та підприємцями (EiRs), наставниками факультету, співробітниками i-lab, юридичними партнерами, меценатами (VCs) та іншими відвідувачами, які можуть допомогти студентам розвивати ідеї та отримати фінансування.

Крім цього, на базі Harvard i-lab функціонує дві програми - Венчурна Інкубаційна Програма (VIP) та Президентський Інноваційний Челендж (President's Innovation Challenge). Очевидно, що VIP доступний для команд, які мають ідею та знаходяться на стадії її розробки. А President's Innovation Challenge - можливість отримати фінансування для команди, що найбільше вразить ідеєю соціального проекту.

Переможці в рамках цього челенджу отримують $310,000 для подальшої реалізації цієї ініціативи.

Вірджинський центр креативних досліджень
- це установа, що діє на базі державного університету Ball. В основі центру - щорічна семестрова програма з поглиблених досліджень для команд з 15 студентів, кожна з яких працює над власним проектом. Таким чином, стипендіати програми впродовж року досліджують зв'язки між мистецтвом, гуманітарними науками та технікою. А по завершенню програми створюють та представляють продукт, який ілюструє їх спільне та міждисциплінарне дослідження. Приміром, це може бути документальний фільм, вистава, комп'ютерна гра, радіо програма, тобто те, що допоможе привернути увагу громадськості до проблеми або питання. В рамках цієї програми стипендіати також беруть участь у професійних воркшопах та семінарах.

В рамках Кларемонтського коледжу діє Центр спільної творчості Ріка та Сьюзен Сонтаґ або Hive, основна мета якого - прискорити розвиток творчого потенціалу студентів усіх п'яти коледжів, які входять до складу The Claremont Colleges. У центрі Hive ментори діляться зі студентами досвідом вирішення проблем різними способами та допомагають їм ризикувати, навчатись на помилках та черпати натхнення з різних точок зору.

Hive - це організація широкого спектру дослідницьких та експериментальних заходів: від дискусій, лекцій та воркшопів до роботи над реальними кейсами. На додаток центр підтримує інші навчальні програми та працює з існуючими курсами. Загалом, центр призначений для людей з різним освітнім бекграундом, головна вимога до кандидатів - бажання працювати спільно та розвиватись професіонально.

Реєструйтесь на Креативний Кампус, щоб втілювати у викладання сучасні методи.