Успішний викладач-керівник: корисні навички та книги

Сьогодні викладання – це не просто викладення матеріалу, а й організація роботи студентів та реалізація різноманітних проектів разом з ними. Мабуть, кожен активний викладач зі свого досвіду знає, як це буває нелегко. Тому ми підготували короткий список із навичок, над якими слід попрацювати викладачам, а також добірку книг, які допоможуть вдосконалитися у менеджменті.
Викладач може керувати і організовувати не лише події та студентів, а й колег, кафедру, факультет.

Якщо ви думаєте, що ваше покликання викладати, а очолювати проекти та проявляти лідерство - це не ваше, навички менеджменту тут ні до чого.

Лідер не дорівнює менеджер.
Наприклад, менеджер дає вказівки і контролює їх виконання, а лідер бачить ширшу картину того, куди ми йдемо, що додає ваги його вказівкам.
Типи управлінських навичок
За словами американського соціального і організаційного психолога Роберта Каца, три основних типи управлінських навичок включають в себе:

Концептуальні навички

Це вміння абстрактно мислити і формулювати ідеї. Менеджер може побачити всю концепцію, проаналізувати та діагностувати проблему і знайти креативні рішення. Це допомагає ефективно прогнозувати перешкоди.

Людські або міжособистісні навички

Людські або міжособистісні навички - це навички, які демонструють здатність ефективно взаємодіяти, працювати або спілкуватися з людьми. Ці навички дозволяють використовувати людський потенціал і мотивувати студентів чи працівників для досягнення кращих результатів.
Приклади управлінських навичок
Існує широкий спектр навичок, якими має володіти керівництво для ефективного і результативного управління. Нижче наведені основні управлінські навички, якими повинен володіти будь-який менеджер для виконання своїх обов'язків:

Планування

Планування є життєво важливим аспектом в організації. Процес планування включає в себе визначення і постановку досяжних цілей, розробку необхідних стратегій і визначення завдань і графіків досягнення цілей. Без хорошого плану мало що може бути досягнуто.

Зв'язок

Володіння відмінними комунікативними навичками дуже важливе для викладача. Він може визначити, наскільки добре інформація передається всій команді, гарантуючи, що група діє як єдина робоча сила.

Прийняття рішень

Іншим важливим навиком управління є прийняття рішень. Ухвалення правильних і правильних рішень призводить до успіху організації, в той час як погані рішення можуть призвести до провалу.
Книги
Кожен день ви стикаєтеся з одними і тими ж проблемами, і навряд чи ваше мислення зміниться. Книги переносять вас за межі і дозволяють поглянути на ситуацію з нової точки зору.

Існує безліч чудових книг з управління. Вони розповідають про бізнес, але їх поради стануть для вас корисними і для викладацьких та управлінських практик в університеті:

1
5 рівнів лідерства
Джон Максвел
2
5 вад у роботі команди
Патрік Ленсіоні
3
The 7 Habits of Highly Effective People: Powerful Lessons in Personal Change
Stephen Covey
4
What They Don't Teach You at Harvard Business School: Notes from a Street-smart Executive
Mark McCormack
5
How to Win Friends and Influence People
Dale Carnegie