Національний семінар надзвичайних викладачів: що, де, коли і навіщо

«Двадцять п'ять років тому я хотів навчитися вчити». З цього бажання американський викладач Девід Готшел розпочав рух, який згодом зібрав тисячі учасників по всій території Сполучених Штатів і Канади. З того часу минуло ще 50 років. І тепер Національний семінар надзвичайних викладачів збирає професіоналів зі всього світу. Аналогічний семінар відбудеться і в Україні. Що про нього потрібно знати і як потрапити?
Great Teacher Seminar (Семінар надзвичайних викладачів) – це світовий формат семінару, під час якого учасники мають можливість поділитися досвідом, обговорити проблеми викладання, відпочити та отримати новий ковток натхнення.
Пошуки професійної майстерності – це набагато більше, ніж просто область викладання або освітня спеціалізація, яку потрібно знати, розуміти і в яку вірити ... Національний семінар для надзвичайних викладачів дає можливість педагогам ділитися досвідом протягом тривалого періоду часу з колегами, які представляють широкий спектр спеціальностей, талантів та інтересів»
розповідає засновник руху Національного семінару надзвичайних викладачів Девід Готшел
Цілі семінару
Вони незміні, але гнучкі до потреб учасників
Практикувати раціональний аналіз освітніх проблем і знаходити реалістичні, творчі підходи до їх вирішення.
Спонукати педагогів виходити за межі своєї спеціалізації в пошуках гнучких освітніх ідей.
Стимулювати обмін інформацією та ідеями на більш особистісному рівні. Створюється культура, яка підтримує постійний обмін ідеями, взаємну допомогу і прийняття ризиків.
Сприяти самоаналізу і самооцінці, а також гуманному, відкритого клімату, в якому учасники можуть серйозно розглянути і обдумати своє ставлення, методи і поведінку
Відсвяткувати гарне викладання і відновити прихильність до освіти.
Готшел описує семінар як рух, тому що він не пов'язаний з якою-небудь організацією і не служить комерційним або інституціональним інтересам.
Правила семінару
Формат Семінару надзвичайних викладачів має просту структуру з хорошою фасилітацією і деякими правилами. Учасники семінару повинні активно обмінювалися своїм досвідом і міркували над своїм підходом до професії. Семінари засновані на п'яти засадах:
Люди мають бути позитивними і продуктивними.
Люди краще вчаться одні в одного, ділячись досвідом. Вони мають великі, іноді невикористані, знання про свою професію.
Різноманітність породжує креативне мислення.
Колективна мудрість і досвід групи перевершують будь-який підхід окремої людини.
Менше означає більше. Спрощення є ключем до навчання.
Як відбувається семінар?
Структура у всіх семінарів схожа, хоча порядок денний може бути дуже різним. Там немає попередньо надрукованих графіків або заздалегідь визначених тем. Прості правила, такі як рівний час для всіх учасників, відсутність безглуздого шоу та самоствердження є запорукою навчання і відпочинку.

Семінари, як правило, тривають від трьох до п'яти днів, їх проводять у відпочинкових зонах за межами університетів, і в них беруть участь від 25 до 50 осіб. Ретельно продумана послідовність сесій у великих групах, обговорення в малих групах і відпочинок забезпечують збалансований ритм взаємодії, слухання та рефлексій.

Після відкриття учасники беруть участь у вправі, під час якої мають представити один одного, уникаючи характеристик, які стосуються професії, дисципліни чи університету. Акцент вправи на тому, хто учасники, а не на тому, що вони вчать або роблять.

До початку семінару учасники готують невеличкі доповіді про успіх та інновації і про проблему, пов'язану з темою семінару. Кожен ділиться своїми думками в невеликих групах.

Згодом учасники голосують, які теми із обговорених вони хочуть вивчити глибше. Це гарантує, що порядок денний відповідатиме потребам присутніх викладачів.
Додаткові заходи семінару залежать від характеру і бажань груп. Подекуди учасники:
обговорюють незвичайні підходи, інструменти або пристрої, які допомагають їм бути більш ефективними в роботі,
презентують свій досвід,
обговорюють цікаві книги, якості великих вчителів або лідерів в житті учасників, тематичні дослідження.
Нові ідеї для заходів з'являються з талантів і ресурсів учасників.

Національний семінар надзвичайних викладачів в Україні відбудеться 15 - 19 липня 2019 у Закарпатті. Зареєструватися можна до 30 червня.

Більше деталей про захід та реєстрація за посиланням.