Як створити силабус: 3 корисні ресурси

Силабус курсу – це документ, що допоможе вам ефективно організувати роботу протягом курсу, а студентам – точно знати, чого очікувати. Ми зібрали три корисні путівники, як створити силабус.
Стаття від Стенфордського університету побудована за приципом питань, які має поставити собі кожний викладач під час створення силабусу. З неї ви дізнаєтесь, які основні елементи складають документ: опис курсу, навчальні матеріали, правила, очікування тощо. Цей текст стане незамінним путівником у створені силабусу.
Порада: згідно з політикою Стенфордського університету, матеріали курсу мають бути доступні усім студентам, незалежно від фінансового становища. Подумайте над тим, як максимально удоступнити матеріали, книги та посібники для своїх слухачів?
Стаття від Університету Вашингтону також містить опис обов'язкових елементів силабусу, а також пропонує подумати над такими питаннями: хто мої студенти, що вони мають знати та вміти після мого курсу, та як оцінити можливості студентів?
Порада: на думку авторів тексту, протягом курсу важливо пересвідчитись: чи відповідатимуть отримані навички та знання студентів – запланованим цілям курсу. Для цього потрібно продумати різні системи оцінки: це будуть тести, групові чи індивідуальні проекти, наукові роботи чи презентації?
Стаття з блогу Cult of Pedagogy пропонує викладачам звернути увагу і на такі питання, як політика відвідуваності, комунікації з викладачем та користування електронними девайсами.
Порада: Як бути впевненим, що студенти прочитали силабус? Авторка статті рекомендує дати п'ять хвилин на ознайомлення з силабусом під час заняття. Також ви можете запропонувати невеликий тест, зіграти в гру, провести дискусію та зібрати підписи.