5 порад як комунікувати зі студентами поза аудиторією


Підказки для викладачів, які хочуть вдосконалити свої методи спілкування зі студентами


Спілкування онлайн лише допоможе побудувати взаєморозуміння зі студентами
За допомогою сучасних технологій студенти та викладачі можуть спілкуватися поза аудиторією в онлайн. Facebook, Twitter, WhatsApp та інші соціальні медіа, як правило, полегшують спілкування між студентами та викладачами, тільки якщо вони не перетинають меж. Як же спілкуватись зі студентами поза аудиторією? Ділимось з вами порадами.


  1. Пропишіть "негласні правила" використання соціальних мереж. Як і для чого ви використовуватимете цю мережу, у якому форматі ви спілкуватиметесь зі студентами. Більшість університетів мають власні рекомендації щодо того, як працівникам вишу слід вести свій профіль у соціальних мережах (приміром, Social Media Guidelines of Standord University).

  2. Створіть професійний та приватний профілі у соціальних мережах. Оскільки, більшість викладачів радять не фолловити студентів у соціальних мережах через приватний профіль - для цього використовуйте свій професійний профіль. Якщо ж ви використовуєте соціальні мережі лише в особистих цілях, ви завжди можете пояснити студентові чому ви наразі не долучаєте його до друзів. Гвінет Джоус у своїй статті наголошує на тому, що коли студенти просять її слідкувати за їхніми профілями у соціальних мережах, вона зазвичай відмовляє їм, пояснюючи це так - "Допоки ви не закінчите університет, я ваш викладач, а не друг. Пізніше я зможу стати вашим другом і наставником".

  3. Комунікуючи зі студентами через e-mail або в чаті, зберігайте професійність. Не будьте надто приязними та відкритими, не виходьте за межі професійного листування, адже студенти можуть по-іншому це зрозуміти.

  4. Оберіть додатки, які ви використовуватимете для спілкування зі студентами. Приміром, це може бути закритий чат для групи у Facebook або ж Сanvas. Це дозволяє комунікувати, переписуватись в чаті, збирати фідбеки, одночасно працювати над одним документом та інше. Більше про досвід використання Сanvas у цій статті. Також зверніть увагу на такі онлайн-ресурси, як Piazza, Moоdle або Trello, що пришвидшують роботу в групі, розподіл завдань та полегшують комунікацію. Про інші корисні додатки дізнавайтесь тут.

  5. Складіть графік позааудиторних годин. Розкажіть студентам на першому занятті, що у разі виникнення будь-яких запитань, вони можуть звертатись до вас на кафедру у відповідні години консультацій. Для зручності пишіть щоразу на дошці ваш e-mail та години консультацій, або постійно нагадуйте про це в останньому слайді вашої презентації.


Загалом, не існує правильної чи неправильної практики побудови відносин зі студентами поза аудиторією. Все залежить від вас, як викладача, а також від студентів, яких ви навчаєте та конкретних обставин.