5 шляхів до розвитку креативності в аудиторії

Креативний підхід у навчанні змінює те, як студенти отримують знання, і як вони застосовуватимуть їх у реальному житті.
Пропонуємо вам ознайомитись з основними принципами розвитку креативності в аудиторії від викладачів Алана Малей і Ніка Пейч (гайдлайн від British Council).
1
Сформуйте сприятливу атмосферу в аудиторії
Щоб студенти вільно висловлювались в аудиторії і не переживали, що будь-які їхні дії будуть критикувати. Крім цього, створюйте обмеження, що також сприяють розвитку творчості. Приміром, певні завдання в аудиторії можна виконувати лише в групах, або письмо. Допоможіть студентам думати "out of the box" (5 хвилин на креативні завдання в аудиторії).
2
Заохочуйте студентів виконувати завдання
Переконайтеся, що їхні роботи "опубліковані" належним чином. Це може бути дошка в аудиторії з роботами студентів, публікація матеріалів в університетському журналі або на офіційному сайті.
3
Запропонуйте студентам подискутувати в рамках вашої лекції
Один із способів сприяти розвитку креативності в аудиторії - це дискусії, але в дружній спосіб, коли критикуючи, ми допомагаємо навпаки покращити роботу та сприяємо розвитку нових ідей.
4
Регулярно пояснюйте наскільки важливим є спостереження та збір даних при виконанні завдань
Заохочуйте їх збирати дані, які можна використати пізніше: фотографії, ігри, відео, веб-сайти, книги та журнали. Студенти також повинні бути зацікавлені у тому, щоб стежити за останніми дослідженнями та трендами.
5
Будьте прикладом для наслідування
обто, активно працюйте на парі разом зі студентами. Використовуйте різні завдання та просувайте нові підходи у навчанні: від візуалізації цілей студентів до дизайн-мислення.
Більше про використання нових підходів у викладанні та як розвивати креативність в аудиторії дізнавайтесь в рамках курсу Teaching for Success: the Classroom and the World від British Council. В основі курсу теоретичний та практичний матеріал. Особливо корисним цей курс буде для викладачів англійської мови.

Статтю підготовлено у рамках спільного проекту з Британською Радою в Україні.

Реєструйтесь на Креативний Кампус, щоб втілювати у викладання сучасні методи.