Двоступеневий стратегічний практикум для керівництва ЗВО

Посилення викладання та навчання як стратегічна мета розвитку вищої освіти
Метою цього стратегічного практикуму є показати, наскільки якість викладання та навчання впливає на якість освіти в цілому.
Про практикум
З одного боку, університети з високим рівнем викладання мають кращу репутацію і є більш привабливими для вступників. З іншого боку, компетентнісно-орієнтоване навчання, яке активно залучає студентів і сприяє їх індивідуальному розвитку, має значний вплив на те, кого українські університети випустять у суспільство в майбутньому: громадян, що самостійно і відповідально діють чи людей, які мають труднощі у вирішенні проблем та не вміють працювати в команді.

Учасники двоступеневого практикуму матимуть змогу працювати над стратегічними проектами поліпшення якості навчання та викладання. У практикумі братиме участь керівництво та ключові учасники розвитку якості вищої освіти в університетах по всій Україні. У ході проекту вищезгадані суб'єкти повинні визначити та ініціювати процеси змін у своїх університетах, які будуть продовжені після закінчення проекту.

Учасники практикуму зможуть створити міжвузівську мережу агентів змін, члени якої мають стратегічну мету покращити якість навчання у своїх університетах і пропагують культуру викладання-навчання, яка фокусується на отриманні студентами навичок.
Учасники
Стратегічний практикум в двох частинах об'єднає представників з 15 українських університетів, які знаходяться на шляху до реалізації стратегічних університетських реформ у своїх установах.

Кожен з 15 закладів вищої освіти, що беруть участь, надсилає тандем, що складається з учасника на стратегічному рівні (наприклад, проректор з навчальної роботи, декан) та учасника на операційному рівні (наприклад, активні викладачі, керівники навчально-методичних відділів, тощо).
Зміст практикуму
Практикум складається з двох частин, участь в обох частинах обов'язкова для всіх учасників.

У першій частині стратегічного практикуму
(10-11 жовтня 2019 р.) тандеми працюють над проектом змін, який є стратегічно важливим для їх університету (наприклад, акредитація навчальних програм, професіоналізація викладання та навчання, сприяння академічній цілісності та гарної наукової практики, і т.д.). Вони будуть супроводжуватися матеріалами німецьких та українських експертів з таких питань, як розвиток якості викладання та навчання, акредитація курсових програм, розвиток центрів підвищення кваліфікації та ін.

Між двома стратегічними практикумами учасники самостійно працюють над своїм проектом в тандемах і активно залучають викладачів та студентів зі своїх університетів до процесу змін. Німецькі та українські експерти доступні по телефону або Skype для супроводу процесу.

У другій частині стратегічного практикуму (16-17 груденя 2019) вони представляють свої (проміжні) результати та поглиблюють тему управління змінами у вищій освіті.
Коротка програма тренінгу
Стратегічний практикум
частина 1
ЗМІНИ
ЗМІНИ

- Вхідні дані: На яких рівнях можуть мати місце зміни у вищих навчальних закладах?

- Огляд чіткого зв'язку між підвищенням рівня викладання та навчання та інституційним розвитком у вищій освіті

- Диференціація між глибинними і надмірними процесами зміни, зовнішніми і внутрішніми «двигунами» змін і т.д.

- Групова робота (3-5 осіб на групу): Визначення проблем / потреб для змін
АКРЕДИТАЦІЯ
АКРЕДИТАЦІЯ
- Вступ: Нові критерії процесу акредитації в сфері вищої освіти в Україні (Сергій Квіт, голова Національного агентства забезпечення якості вищої освіти України)

- Групова робота (3-5 осіб на групу): Що це означає для процесу акредитації моєї установи?
ДОБРА ПРАКТИКА
ДОБРА ПРАКТИКА
Презентації змін, спрямованих на підвищення якості від топ-менеджерів різних університетів України

- Номер 1: український експерт А (наприклад, впровадження центрів вищої освіти)

- Номер 2: український експерт B (наприклад, впровадження систем електронного навчання)

- Номер 3: український експерт C (наприклад, реалізація дуальних програм)
ІНСТРУМЕНТИ
ІНСТРУМЕНТИ
Інструменти, необхідні топ-менеджерам та членам оперативного персоналу для подальшого впровадження необхідних і успішних змін:

- створення бачення

- робота із зацікавленими сторонами

- ефективна підтримка проектів

- і т.д.
Реалізація проектів
З жовтня по грудень 2019 року учасники мають час розпочати реалізацію свого проекту змін у своїх університетах. У цей період вони діляться досвідом з колегами з семінару і мають можливість проконсультуватися з експертами (по електронній пошті або по телефону) у сфері їхнього інтересу.
Для того, щоб ви були обрані у цю програму, вам потрібно:
Написати мотиваційного листа
Вказати проект змін, над яким ви плануєте працювати
Презентувати результати роботи над проектом змін на другій частині практикуму (в грудні)
Мати колегу з вашого ж ЗВО, що також готовий/готова працювати над обраним проектом змін
Дата: 10-11 жовтня 2019 року та 16-17 грудня 2019 року

Місце: перша частина стратегічого практикуму відбудеться на базі Національного університету "Києво-Могилянська академія", друга частина – у Львові, на базі університету «ITStep».

Участь у практикумі є безкоштовною, на конкурсній основі. Учасники оплачують лише дорогу та проживання. Організатори нададуть запрошення для оформлення відрядження.

Мова заходу: українська, німецька з перекладом.

Кінцевий термін подання заявки – 08.09.2019. Учасники, що пройшли відбір, отримають листа-підтвердження до 15.09.2019.

У випадку будь-яких питань, будь ласка, звертайтесь до Наталі Старинської, +380503336046, або електронною поштою lets@gohigher.org.

Головний партнер:
Саксонський центр викладання та навчання вищої освіти в Лейпцигу (Німеччина)
Локальні партнери проекту:
Заснований у 1615 році, перший класичний університет на території України. Сьогодні в університеті навчається 4500 студентів на 6 факультетах, 33 кафедрах. В НаУКМА запроваджена політика забезпечення якості освіти, діє Центр забезпечення якості освіти

ITStepUniversity у Львові
Перший в Україні заклад вищої освіти, що спеціалізується на IT освіті.

Проект фінансується за підтримки:
Міністерство закордонних справ Німеччини