Проекти за фінансування міністерства закордонних справ Німеччини
В 2019 році ГО Вище розпочало низку проєктів, присвячених зміцненню навчання та викладання в українських закладах вищої освіти
Зміцнення викладання та навчання в українських університетах, 2019 рік
Першим проєктом був проєкт "Зміцнення викладання та навчання в українських університетах", реалізований у 2019 році. Проєкт складався з двох частин - серії тренінгів з викладацької майстерності для викладачів східних та переміщених університетів та Стратегічного практикуму для керівництва ЗВО. Проєкт був реалізований у співпраці з Саксонським центром викладання та навчання вищої освіти в Лейпцигу (Німеччина) та фінансувався Міністерством закордонних справ Німеччини. В проєкті взяли участь 104 представники 27 університетів України.

Сторінка проєкту

Підсумки проєкту
Зміцнення викладацької майстерності в Україні, 2020 рік
У 2020 році реалізується наступний проєкт, який є логічним продовженням проєкту 2019 року, уточненими на період пандемії.
Проєкт складається з трьох частин:

  • Тренінгу освітніх тренерів
  • Онлайн курсу з викладацької майстерності
  • Відкритого онлайн курсу "Зміцнення викладання та організаційного управління в університетах


Проєкт реалізується ГО "Вище" у співпраці з Саксонським центром викладання та навчання вищої освіти в Лейпцигу (Німеччина) та фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини
1. Тренінг освітніх тренерів
Є заходом, спрямованим одночасно на посилення професіоналізму викладачів східних та переміщених університетів, та на укріплення спроможності таких університетів розвивати викладацьку майстерність на інституційному рівні.

До участі в Тренінгу освітніх тренерів були запрошені викладачі, що в 2019 році взяли участь у Тренінгах з викладацької майстерності, і пройшли конкурсний відбір для участі в тренінгу. Таких викладачів 14, вони утворили 7 тренерських тандемів, і мають до кінця року провести не менше одного тренінгу з викладацької майстерності для викладачів ЗВО.

Тренери Тренінгу освітніх тренерів - Ольга Бершадська (Україна) та Карола Кункель (Німеччина).

У зв'язку з епідеміологічною ситуацією в країні, всі заходи в рамках тренінгу проводяться в дистанційному форматі.

Про підсумки і перспективи Тренінгу освітніх тренерів можна прочитати за посиланням.
Список тренерів
2. Онлайн курс з викладацької майстерності
Цей онлайн курс присвячений розвитку викладацької майстерності викладачів, і планується до самостійного проходження учасниками.
3. Відкритий онлайн курс "Зміцнення викладання та організаційного управління в університетах"
Цей онлайн курс розробляється разом із Національним агентством забезпечення якості вищої освіти, і присвячений зміцненню спроможності викладачів, завідувачів кафедри, гарантів програми та керівництва університетів покращувати викладання у власних закладах.

Курс складатиметься з трьох модулів:

Модуль 1: Зміцнення викладання на рівні курсу

Модуль 2: Зміцнення викладання та лідерство на рівні програми

Модуль 3: Зміцнення викладання, лідерство та організаційний розвиток на рівні університету