Як я проводжу свою пандемічну літню відпустку

Силабус для викладачів про підготовку до осіннього семестру 2020 склала Сара Роуз Кавано з Університету Есампшн (Assumption University). Наша тренерка Ольга Бершадська її переклала та доповнила своїми коментарями. Готуймось до осіннього семестру разом!

«
Нещодавно мені трапився допис викладачки психології та директорки центру Навчання та викладання в Assumption University, Сари Роуз Кавано (Sarah Rose Cavanagh) з заголовком, на який я не могла не звернути увагу – «Як я проводжу свою пандемічну літню відпустку». Викладачка розробила силабус, щоб допомогти собі і своїм колегам підготуватись до змішаного та/ або дистанційного викладання цієї осені (що через Covid-19 виглядаю дуже ймовірним розвитком подій, особливо в США). Мені ця ідея здалась дуже цікавою, бо відчуваю себе як цей пан на фото. Тому я вирішила адаптувати цей силабус під себе.

Викладений нижче силабус містить переклад деяких частин силабусу пані Кавано, за виключенням розділу «Список літератури», який в оригінальному силабусі передбачає опрацювання джерел англійською мовою. Їх перелік можна знайти в оригінальному дописі тут https://www.chronicle.com/article/How-I-m-Spending-My-Pandemic/248954. Я також додаю деякі пункти, які писала для себе, вони виділені курсивом і зеленим кольором, та підписані - О.Б. Якщо вам цікаво, доєднуйтесь до цього імпровізованого курсу самостійної роботи.

Ольга Бершадська
тренер ГО "Вище" та керівниця Центру забезпечення якості освіти НаУКМА, співавторка методичних рекомендацій до дистанційного викладання МОН

»
Опис курсу
Навчальний рік 2020/21 відзначається глибокою невизначеністю. Останнім часом відчуття, що картковий будиночок розсипався змінюється відчуттям, що хтось просто перевернув весь той клятий стіл догори дригом. Навіть оптимістичні сценарії осіннього семестру передбачають лише періодичну зміну між аудиторним та онлайн навчанням.

Як викладач, яка пише про викладання та керує Центром підвищення кваліфікації викладачів, я відвідала незлічені засідання колегій та комітетів, де ми обговорювали чесноти гуманітарної освіти. Наша мета, як ми завжди говоримо, - це випустити освічених громадян, які здатні мислити, швидко приймати рішення і пристосовуватися до світу, повного запаморочливих соціальних та технологічних змін. І зараз, коли пандемія кардинально змінила уявлення про професію викладача, нам самим треба стати здатними навчатися впродовж життя.

Особисто для мене це означає, що мені потрібно покращувати своє вміння викладати онлайн. На щастя, я маю неабиякий досвід навчання людей новому. Тому я розробила для себе цей курс. Я ділюсь силабусом цього курсу, сподіваючись, що це може допомогти іншим викладачам посилити свої навички онлайн-викладання та підготуватися до вересня.
Цілі курсу та результати навчання
В академічному середовищі зараз йдуть палкі дебати. Дуелянти сперечаються про цінність онлайн-освіти, про те, чи можна використовувати досвід весняного семестру як основу для планування осіннього семестру. Незалежно від того, як розгортатимуться ці суперечки далі, я маю підготуватись. Після закінчення свого курсу я сподіваюся:

• Мати краще розуміння того, як викладання онлайн та в аудиторії відрізняються за підходами, філософією та можливістю кожному викладачеві «бути зіркою».

• Поекспериментувати з новими технологіями, які підтримують активне навчання у віртуальному середовищі.

• Пошукати недороге обладнання та програмне забезпечення, яке допоможе мені розробити кращий навчальний контент.

• Розробити карту стратегій викладання, які створюють яскраві он-лайн навчальні середовища.

Оновити свій курс на осінній семестр - О.Б.
Політики курсу
1. Навчання на курсі буде гнучким, неперервним та переважно асинхронним. Однією з переваг он-лайн навчальних середовищ є те, що можна дрібнити навантаженнях таким чином, щоб воно вписувалось у ваше життя та обов'язки. Отож цього літа, якщо мої клумби заростуть кульбабами, або моя дитина капризуватиме і треба буде звозити її покупатися, я відкладу заплановані на день завдання і виполю бур'ян чи поїду на пляж. Крім того, за винятком окремих вебінарів з онлайн викладання, я виконуватиму більшу частину роботи асинхронно. Минулого семестру багато викладачів переконались на гіркому досвіді: подинокі синхронні відеоконференції працюють добре, але спроба в повному обсязі відтворити аудиторне навчання через Zoom часто не найкращий спосіб переходу до онлайн навчання. Асинхронне навчання, окрім гнучкості, має багато інших переваг: можливість кожному відповісти, час, щоб подумати та можливість викласти думки письмово, що особливо корисно для тих, кому некомфортно говорити в прямому ефірі.

2. Вибір величезний. Нижче в переліку книг та завдань ви зможете оцінити його різноманітність. Я буду розвивати свою здатність навчатися автономно та дозволятиму своїй інтелектуальній цікавості направляти мене. На своїх курсах восени я хочу запропонувати студентам таку ж свободу та створити для них кілька можливих шляхів досягнення наших запланованих результатів навчання.

3. Менше з тим, структура та прозорість є ключовими. Гнучкість важлива, але я також знаю, що я нічого не зроблю, якщо не запишу це в свій план. Я складу літній графік з невеликими цілями, що ведуть до більш великих, і розіб'ю навантаження по тижнях. Студенти цінують структуру та краще навчаються в структурованих середовищах, так само, як і я. Також я прагну й прозорості цього літа, - коли очікування та завдання зрозумілі та доступні наперед - оскільки це важливо у віртуальному середовищі.

4. Мені недостатньо розробити план, а ще й важлива зовнішня підтримка. Тому я планую серію публікацій, щоб створити групу викладачів, яким теж буде цікава таке завдання на літо - О.Б.

Список літератури
На додачу до джерел, запропонованих Сарою Роуз Кавано, додам ще ось такі - О.Б.

РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН щодо впровадження змішаного навчання у закладах фахової передвищої та вищої освіти https://mon.gov.ua/storage/app/media/vishcha-osvita/2020/zmyshene%20navchanny/zmishanenavchannia-bookletspreads-2.pdf

Вебінари "Поради для дистанційного викладання" https://www.youtube.com/playlist?list=PLxSoLxmk7Wrobiqs00Q_b-m3j-dofNlxq

Моделі змішаного навчання та проектування свого курсу від Оксани Пасічник https://www.youtube.com/watch?v=N893sozRtNs&feature=youtu.be

Про силабус http://gohigher.org/syllabus_advice

Про підготовку до триместру: http://gohigher.org/pochatok_kursu та http://gohigher.org/sytuatsiyni-factory-pry-rozrobtsi-kursu

Інструменти та вправи для розвитку загальних навичок (soft skills):

Як навчити студентів, щоб вони знали: http://gohigher.org/navchyty_studentiv

Про зворотний зв'язок: http://gohigher.org/pro-metody-formuvannya-systemy-fidbekiv та http://gohigher.org/how_to_receive_feedback

Як під результати навчання підібрати інструменти - Падагогічне колесо Алана Керінгтона http://gohigher.org/poster

30 корисних книжок для викладачів: http://gohigher.org/30_knyg_dlia_vykladachiv

Casers - спільнота із реальними кейсами від українських підприємств для викладачів та студентів https://casers.org/

Навчай і надихай - проект про викладання від Каріни Кальник https://www.facebook.com/InspiringTeachingUkraine/

Вебінари з академічної доброчесніості від SAIUP: https://saiup.org.ua/vebinari-akademichna-dobrochesnist/

База даних інструментів для онлайн освіти https://database.edtechhub.org/tools/
Завдання
Я призначаю собі багато невеликих завдань цього літа, але, разом, вони включають чотири ключові напрямки "домашніх завдань":

1. Надивитися різноманітних відео про викладання онлайн

2. Погратися з новими онлайн інструментами. Навчальна платформа в моєму закладі має деякі хороші інструменти для запису відео, створення онлайн-вікторин тощо. Але я підозрюю, що так само, як студенти до жовтня втрачають інтерес до вправи «Think-Pair-Share», так само буде з онлайн-чатами та відео. Мені потрібно пошукати якісь нові інструменти, такі як hypothes.is та Flipgrid. Тим часом Zoom - наш друг "з яким важко, і без якого неможливо" - має безліч додаткових функцій, щоб зробити навчання максимально активним. Ось перелік технологій, створений у співпраці викладачами з різних закладів https://docs.google.com/spreadsheets/d/1skxI8D70Ed34x6cjjVxCGzIZro64efQRTZXOdEt_7eg/edit?fbclid=IwAR35L85LuA0RAHYeUBZ2AoUEpqWHLlAh1Qyzz4YJBzOQaqX2BEvSeHUpMHM#gid=261107201 , можливо, якісь вам припадуть до душі. (Для протоколу, я не буду шукати цифрових інструментів, щоб шпигувати за студентами чи контролювати їх. Я не вимагатиму від них вмикати камери під час Zoom, і я не буду використовувати засоби для дистанційного спостереження або виявлення плагіату).

3. Практикувати універсальний дизайн та інклюзивне викладання. Завжди важливо бути впевненим, що навчання є доступним та відкритим для студентів з будь-якою ідентичністю, походженням, культурою, особистістю та обмеженими можливостями. Це зараз актуальніше, ніж будь-коли, коли ми постійно онлайн, і студенти мають різний доступ до інтернету, обладнання та технологій.

4. Знайти способи практикувати онлайн педагогіку турботи. Викладачі університетів схильні до надмірної інтелектуалізації та часто неохоче розглядають нашу професію як пов'язану з турботою, стосунками та емоціями. Але у віртуальній аудиторії мені потрібно розробити політики курсу, завдання та оцінки, які максимально сприяють залученню студентів та мінімізують нудьгу, тривожність та розгубленість, а також задовольняють притаманну нам усім глибинну потребу приналежності до спільноти, особливо зараз. Цього літа я приєдналась до групи колег-авторів серії ресурсів у відкритому доступі з викладання та навчання, опублікованій West Virginia University Press під назвою «Педагогіка турботи». Проект, який включає в себе відео, статті, подкасти та інфографіку від авторів-учасників, буде вільно доступний як для людей, так і для Центрів навчання та викладання, зацікавлених у розробці навчальних практик, заснованих на емпіричному та студенто-центрованому підходах.

5. Оновити силабус та наповнення Moodle курсу, який я викладаю в осінньому триместрі «Міжкультурна комунікація» - О.Б.
Оцінювання
Я, мабуть, не буду оцінювати себе наприкінці літа. Але думаю, що мій прогрес буде оцінюватися протягом осіннього семестру за прогресом студентів на моїх курсах. І я отримаю відгуки безпосередньо від них в процесі (за допомогою проміжного оцінювання та зворотного зв'язку), так і в кінці семестру (через оцінки за іспит та результати опитування студентів).

Інші курси
Вам не подобається цей курс,? Ось кілька альтернатив:

• Edurupt пропонує безкоштовний онлайн курс з основ онлайн-викладання https://events.educause.edu/lx-learning-experience-pathways

• Консорціум онлайн навчання (The Online Learning Consortium) для навчання розробив та випустив безкоштовну «Сценарій для викладачів» щодо того, як забезпечити високоякісне онлайн-навчання під час Covid-19 http://olc-wordpress-assets.s3.amazonaws.com/uploads/2020/05/Faculty-Playbook_Final-1.pdf

• Дейв Корм'є ("той хлопець з MOOC" та фахівець з навчання в Університеті Віндзора) зібрав ще більше посилань та онлайн-ресурсів для навчання https://docs.google.com/document/d/1Rz4qjMRLA9dVx2ExxTwBg1FtXMVh5ruQMQTs4eG3_oc/edit. І ознайомтеся з його дивовижною YouTube-підбіркою «Онлайн викладання поспіхом» https://oliah.ca/.

Futurelearn - онлайн курс "Як викладати онлайн" - О.Б. https://www.futurelearn.com/courses/teach-online
Моя концепція викладання або Викладач, навчайся
У мене є кілька переваг, які дозволяють мені використовувати це літо для вдосконалення своїх навичок онлайн викладання, наприклад, я маю постійне місце роботи, у мене є трохи грошей на придбання обладнання, і лише одна дитина, яка є досить самодостатнім підлітком . Крім того, мені не потрібно хвилюватися, як восени підтримати роботу великої дослідницької лабораторії, повну аспірантів та постдоків, бо у своїй роботі, я займаюсь переважно викладанням, а не дослідженням.

Я хочу сказати, що чимало викладачів не мають таких переваг. Якщо адміністрація закладу очікує, що викладач проведе літо за самопідготовкою чи на курсах, тоді потрібно виділяти робочий час, ресурси, захист та гроші.

Чи хочу я повернутися до днів, коли можна було взяти кави та обговорити зі улюбленим студентом його дипломну роботу? Звичайно. Роки тому, коли мене зацікавило, як працює наш розум, чи передбачала я, що моя робота одного разу змусить мене вчитися користуватися бездротовим мікрофоном та стабілізатором камери? Звичайно, ні. Я могла б тупотіти ногами і плакати через те, не можу працювати так, як я завжди. Але натомість я цього літа знову стаю студенткою. Мої студенти на це заслуговують. І ваші теж.