Як підготуватися до комп'ютеризованого тесту IELTS

Коли ви сидите за комп'ютером і робите щось дуже важливе – з'являється страх клацнути мишкою не в тому місці, випадково закрити програму чи вимкнути пристрій. Щоб такого точно не трапилося під час складання комп'ютеризованого тесту IELTS, ми зібрали декілька порад, які допоможуть зменшити хвилювання та збільшити вашу впевненість.
Варто зазначити, що на ком'ютері ви будете складати слухання, читання та письмо. Тест на говоріння проводитиметься віч-на-віч з підготовленим екзаменатором IELTS. Тому готуватися ви можете до комп'ютеризованого тесту майже так само, як і до паперового, проте з деякими нюансами.
Використовуйте додатки Британської Ради
Додатки - це один із способів готуватись до IELTS будь-де і будь-коли. Наприклад,

  • IELTS PREP APP допоможе перевірити свої знання граматичними вправами, тестами і відео з інтерв'ю IELTS Speaking. Завдяки цьому додатку зручно стежити за вашим прогресом;

  • IELTS WORD POWER допоможе посилити словниковий запас.

  • IELTS 1001 WAYS – серія відео, які дозволяють вивчати та розуміти акценти з усього світу.

Також онлайн-навчання допоможе вам адаптуватися до складання тесту на комп'ютері, оскільки ви зможете підвищити свої комп'ютерні навички та призвичаїтися швидко вибирати відповіді чи друкувати.

Більше дізнатися про додатки та завантажити їх можна тут.
Практикуйтеся складати тести на комп'ютері
Якщо ви вирішили складати тест на комп'ютері, але не дуже звикли до такого варіанту, вам варто спробувати перевірити себе на уважність і на швидкість складання тесту. Ви можете знайти будь-який англомовний тест та вивчити, що вас відволікає, що навпаки, допомагає сконцентруватися. Можливо, вам потрібно зменшити яскравість екрану, збільшити літери чи змінити їх колір. Якщо ви без попереднього досвіду одразу будете складати комп'ютеризований тест, фактори, які на перший погляд, неважливі, можуть погіршити ваш результат.

Британська Рада підготувала версії всіх частин комп'ютеризованого тесту. Тому для більшої певності ви можете попрактикуватися саме на цих зразках. Пройти пробні тести можна за посиланням.
Уважно вивчіть інструкцію!
Часто в комп'ютеризованих тестах є свої особливості: своєрідний інтерфейс чи специфічні правила. Все це вимагає вашого часу та уваги. У тесту IELTS є теж свої особливості.

Розглянемо це детальніше. Британська Рада підготувала відео для кожної частини тесту для того, щоб ви почували себе спокійніше та впевненіше.

У кожній частині тесту зверху сторінки є годинник, який показує, скільки у вас залишилось часу. За десять хвилин до закінчення годинник стане червоним. Тест автоматично зупиниться, коли час вичерпається. Інструкції для кожної частини можна знайти зверху біля надпису "Part". Також є навігація, за допомогою якої ви можете вибирати запитання. За потреби ви можете переглянути запитання ще раз. До кінця тесту ви можете скільки завгодно разів змінювати відповіді. Також ви можете налаштувати зручний для вас інтерфейс – змінити розмір чи колір тексту.

Побачити, як виглядає тест, та уважно вивчити всі інструкції ви можете за посиланням.

Якщо ви ще не визначилися, який тест хочете складати, комп'ютеризований чи паперовий, пропонуємо прочитати про особливості обох версій тестування.