Як зрозуміти, що час звільнятися

Звільнення з роботи може негативно вплинути на вашу кар'єру і зруйнувати ваше особисте життя. Але перебування в токсичній ситуації може бути гіршим, пише Harvard Business Publishing.
Більшість людей занадто довго залишаються на поганій роботі, тому що корпоративний світ спрямований на те, щоб утримати нас в ролях, а не дозволяти людям шукати ті, які їм справді підходять
- каже Даніель Гулаті, підприємець і співавтор Passion & Purpose: Stories from the Best and Brightest Young Business Leaders. Але не дозволяйте собі застрягти.
Стежте за сигналами
Ви продовжуєте обіцяти собі, що кинете, але не робите цього.

Ви постійно поступаєтеся. Якщо ви продовжуєте намагатися стати кращим, але не бачите результатів, можливо, прийшов час подумати, чи це вам потрібно. Іноді ви стикаєтеся з нездійсненним завданням - роботи занадто багато, ресурсів недостатньо, або у вас немає необхідних навичок і досвіду.

Це ознаки, після яких варто задуматися, чи потрібна вам ця робота.
Розвідайте ситуацію
Щоб дізнатися, чи готові ви піти, проведіть декілька експериментів, щоб оцінити, чи ваше сприйняття відповідає реальності. Поговоріть з керівником про те, як вас сприймають.

Якщо ваша робота в стані стагнації, незважаючи на всі ваші зусилля, ви, можливо, захочете піти, перш ніж завдасте шкоди своїй репутації. Або розумієте, що вас не цінують та не помічають. Тоді час рухатися далі.
Обдумайте ризики
Перш ніж приймати остаточне рішення, переконайтеся, що ви оцінили недоліки. Навіть якщо ви впевнені, що ви не на своєму місці, є ризик того, що ви можете зіпсувати існуючівзаємини, втратити необхідний дохід або зіпсувати своє резюме.

Зазвичай люди отримують десять шансів звільнитися з роботи протягом життя, а це виходить в середньому кожні чотири роки.

Якщо ж ви будете змінювати роботу значно частіше, вас можуть сприйняти як легковажного і невідповідального працівника.
Завжди йдіть до чогось
Перед тим, як піти, вам потрібно мати хоча б якесь уявлення про те, що ви хочете зробити, або ж повноцінний план.

Ви можете мріяти про те, щоб кинути цю роботу, але це принесе вам тільки короткострокове полегшення і може зруйнувати ваше професійне життя.

Немає нічого гіршого, ніж прийняти погану ситуацію і такою її залишити. Те, як ви йдете, так само важливо, як і те, як ви приходите. Обговоріть рішення з людьми, які мають значення у вашому житті: сім'я, діти, друзі. Попросіть наставників або колишніх босів за порадою. Подивіться на це з точки зору вашого боса і подумайте про те, як ви можете повідомити про звільнення, зважаючи на ситуацію.