Топ-7 помилок у вивченні англійської мови

Студенти часто скаржаться на те, що вчать мову, а результатів на бачать. Ми у партнерстві з Британською Радою підготувати список із помилок, які найчастіше сповільнюють прогрес вивчення англійської, та пошукали їх вирішення.
Помилка № 1: боятися помилок
Немає жодного способу досягти досконалості, не роблячи помилок. Так навіщо навіть намагатися їх уникати? Мета помилок – вчитися на них, оскільки без помилок ваш прогрес зупиниться, а перфекціонізм – паралізує.

Як мінімум, спробуйте вчити студентів вчитися на своїх помилках.
Вправа
В кінці кожного заняття приділіть кілька хвилин, щоб записати помилки, які допустили студенти. Потім нехай поруч з кожною допущеною помилкою вони напишуть, що дізналися завдяки їй, як вони можуть покращити свої знання до наступного разу. Через деякий час їх мозок почне перемикатися зі стресу, пов'язаного з помилками, на те, щоб розглядати їх як можливість для розвитку.
Помилка № 2: зосереджувати увагу на неправильній лексиці
Одна з помилок, які ви можете допустити при навчанні студентів – це неправильно вибрана лексика. Наприклад, старша викладачка кафедри англійської мови Києво-Могилянської академії Ольга Бершадська розповідає, що часто у викладачів хибні уявлення про те, що буде цікаво і корисно студентам.

«Наприклад, коли я викладала курс англійської мови для ІТ, то виявила, для таких студентів найбільшою проблемою є не термінологія, а як вести перемовини з потенційними клієнтами. Я б ніколи не подумала, що в мові для ІТ мають бути переговори чи soft skills. Якби я з ними не говорила і дала те, що вважаю за потрібне, то вони так би і пішли незадоволені», - додає викладачка.
Вправа
Студентам можна запропонувати скласти список 1000 найпотрібніших слів» для їх спеціальності та постійно використовувати їх під час занять. Тоді студенти матимуть змогу тримати їх в активному словниковому запасі.
Помилка № 3: вірити в те, що життя за кордоном – єдина можливість зануритись в мову
Якщо ваші студенти у це вірять, але не мають можливості поїхати на певний період за кордон, розкрийте їм один секрет. Інтернет в Україні з'явився ще в 90-х.

Занурення пов'язано не стільки з місцем проживання, скільки з навколишнім середовищем.
Вправа
Допоможіть студентам створити образ життя, в якому знайомство з англійською відбувається на кожному кроці - через музику, телешоу, фільми, програмне забезпечення та людей. Якщо студенти скажуть, що у них немає часу, запитайте, чи є у них 10 хвилин в день, коли вони дивляться відео в інтернеті? Чи час, щоб скласти список справ? Чи розмовляють вони самі з собою упродовж дня?
Все це можна робити англійською.
Помилка № 4: розчаровуватися при розмові з носіями мови
Перше, що ваші студенти помітять при вивченні мови, це швидкість, з якою говорять носії мови. Навіть якщо вони розуміють написані слова, то чують заплутану колекцію випадкових звуків.
Вправа
Замість того, щоб розчаровуватися, порадьте студентам зрозуміти, що цю проблему можна подолати, навчивши свої вуха асоціювати звуки з письмовою формою. Після декількох тижнів послідовної практики вони можуть навчитися слухати. Як тільки досягнуть цієї точки, то можуть повторювати цю ж схему з новими словами, розширюючи свій словник. Існують також інструменти, які дозволяють прослуховувати контент (відео та аудіо), який можна сповільнювати. Лайфхак: така ж функція є і на Youtube.
Помилка № 5: підхід, заснований на навчанні
Якщо ви хочете, щоб студенти поліпшити свої мовні навички, не заставляйте їх багато вчитись.

Підготовка до іспиту в стилі «закопування» у книгу може сповільнити процес вивчення мови.

Вивчення нової мови - це розвиток навичок спілкування. Як і будь-який навик, ви повинні використовувати його, щоб поліпшити його. Тому стимулюйте студентів більше комунікувати і використовувати онлайн-інструменти.
Вправа
Поділіть студентів на дві групи, які працюватимуть на двох кандидатів на посаду очільника області А. Половина місцевих жителів – селяни, половина – містяни. Їм потрібно придумати дві різні стратегії розвитку міста і довести за допомогою дебатів, яка стратегія краща. Так студенти зможуть змоделювати реальне життя та покращити свої комунікаційні навички.
Помилка № 6: вірити, що це буде важко
Чи потрібні для вивчення мови час і цілеспрямована прихильність? Абсолютно! Це може бути страшно і лякаюче? Звичайно! Але хіба це складно? Не обов'язково.

Ваше ставлення і ставлення студентів до вивчення мови є головним фактором того, наскільки складним або легким буде процес.

Складність полягає не в самій мові, а в методах і матеріалах навчання, які ви використовуєте. Знайдіть той підхід, який найкраще працюватиме для студентів, замість того, щоб використовувати давно знайомий, але не ефективний.
Вправа
Використовуйте онлайн-ігри та віртуальну реальність для того, щоб студенти забули, що їм може бути важко. Більше про ігри та VR знайти тут.
Помилка №7: немає плану вдосконалення
Ваші студенти нібито вчать англійську, але процес виглядає рандомним?


Багато фахівців з мови порівнюють досконале знання мови з горою. Тоді у студентів є два варіанти. Перший – це стати внизу, подивитися вгору і подумати: «Ух ти, я б дуже хотів потрапити на вершину». Другий - це будувати плани і тренуватися, робити кроки. Тут ви можете знайти список вам і вашим студентам у навчальному процесі і ефективнішому складанні планів.