Головні поради з
Кампусу критичного мислення та вирішення проблем
Основною задачею для учасників було не тільки більше дізнатися про навички критичного мислення та вирішення проблем у викладанні, але й зрозуміти як їх можна розвивати у студентів.
Учасниками «Кампусу з критичного мислення та вирішення проблем», який відбувся у Києві 20-23 березня, стали 45 викладачів із 14-ти регіонів.

Організатор Кампусу - спільнота для навчання і викладання «Вище», а підтримали захід - Британська Рада в Україні, Міністерство освіти і науки України, освітня компанія Pearson та Dinternal-Education, Києво-Могилянська Академія та Освіторія.

Кампус з критичного мислення та вирішення проблем – другий захід програми професійного розвитку викладачів ЗВО «Розвиток компетентнісного навчання та викладання».
Що було на Кампусі
Круті спікери, енергійні тренери та вмотивовані учасники – вибухова суміш, що призвела до результатів, що надихають. Марина Малигіна, керівник представництва Pearson в Україні, познайомила учасників із великою кількістю джерел та можливостей у сфері розвитку критичного мислення, а Євген Урсалов зі спільноти CASERS – з прекрасними якісними кейсами, які готують компанії різних галузей України для студентів і викладачів. Адже якісні навчальні матеріали – важлива складова для ефективного навчання та розвитку навичок у студентів.

Кампус з критичного мислення відкрив викладачам не тільки можливість розвивати навички критичного мислення у себе та студентів, а й допоміг зрозуміти як впровадити підхід до вирішення проблем у свої курси. Останнім питанням займалися Ержебет Чібі, тренер Pearson з Угорщини, Катерина Худик, сертифікований тренер British Council Ukraine, та Інна Большакова, експертка та тренерка ГС «Освіторія». Три тренери налагодили чудовий діалог з учасниками, наповнюючи свої презентації цікавими прикладами та задачками, а також груповими завданнями.

Тренер та фасилітатор Ольга Бершадська підняла важливе питання оцінювання нових навичок – як побачити та виміряти, що навички критичного мислення та вирішення проблем розвиваються, в зрозумілий для себе та студентів спосіб.

У завершення Кампусу Дзвенислава Новаківська, експертка з візуального мислення, та Микола Скиба з Українського інституту майбутнього познайомили учасників з підходом дизайн мислення і спробували один з інструментів на практиці.

Розвиваємо навички критичного мислення для знань
На одному з тренінгів пролунало питання від учасниці: «Ми говоримо про навички-вміння, але на якому етапі слід давати саме знання?». У відповідь пролунало наступне: «Ми створюємо умови, в яких студенти вже самі отримують знання».

У сучасному світі у кожного є доступ просто до шаленого обсягу інформації за лічені секунди. Раніше вчитель вважався великим майстром саме через знання, тому що він дійсно знав більше ніж учень, проте зараз, в епоху Вікіпедії, задача вчителя і викладача міняється. Треба не стільки дати інформацію, скільки показати як її аналізувати, як правильно її шукати, як критично до неї ставитися, як нею оперувати в реальному світі і звичайно, як вирішувати проблеми. Саме це і мав на меті Кампус з критичного мислення та вирішення проблем.