Зміцнення викладання та навчання в українських університетах
Проект сприяє налагодженню зв'язків між експертами у сфері викладання та підвищення
кваліфікації, забезпечення якості та розвитку вищої освіти з Німеччини та України.
Проект реалізується Саксонським центром викладання та навчання вищої освіти в Лейпцигу (Німеччина) та ГО «Вище» у м. Києві та фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини.
Про проект
Цілі проекту
1
підвищити якість викладання та навчання в українських університетах
2
посилити агентів змін у цих установах для реалізації проектів стратегічного розвитку у сфері викладання досконалість та забезпечення якості
Реалізація проектів
Розвиток викладачів переміщених ЗВО
З одного боку, проект покращує педагогічні навички викладачів у університетах, переміщених з окупованих частин України, шляхом проведення тренінгів з викладацької майстерності. Три 4-денних інтенсивних тренінги будуть проведені протягом жовтня-грудня 2019 року у Маріуполі, Вінниці та Кривому Розі. Ці заходи буде проведено для університетів зі сходу України, особливо – для викладачів переміщених університетів. Тренінги з викладацької майстерності, які будуть проводитись німецькими та українськими експертами, будуть зосереджені на сучасних методах навчання та викладання, орієнтованого на розвиток компетенцій. Учасники розроблятимуть конкретні підходи для вдосконалення свого викладання та переосмислять свою роль викладача.
Зрештою, вони зможуть стати активними розповсюджувачами для хорошого викладання у своїх університетах і передати отримані знання.
Завдання тренінгів з викладацької майстерності:
1
основна дидактична кваліфікація для викладачів
2
міждисциплінарний обмін та спілкування викладачів
3
розповсюдження уже існуючих прикладів доброї практики викладання
Ініціювання змін у університетах
З іншого боку, університетський менеджмент та агенти змін у розвитку якості вищої освіти з університетів по всій Україні будуть підтримані щодо впровадження стратегічних заходів для сталого підвищення якості викладання у своїх установах.

Під час двох стратегічних семінарів ключові гравці університетів розроблятимуть і пізніше впроваджуватимуть стратегічні заходи для підвищення якості викладання та навчання у своїх університетах. Семінар з двосторонньої стратегії об'єднає представників змін з українських університетів, які знаходяться на шляху до здійснення політично орієнтованих університетських реформ у своїх установах. Кожен з 15 вищих навчальних закладів, що візьмуть участь, делегує тандем, що складається з учасника на стратегічному рівні (наприклад, проректора, декана) та учасника на оперативному рівні (наприклад, координаторів у сфері викладання).

У першій частині стратегічного семінару тандеми працюють над проектом змін, який є стратегічно важливим для їх університету (наприклад, акредитація навчальних програм, професіоналізація викладання та навчання, сприяння академічній цілісності та гарної наукової практики тощо). Вони будуть супроводжуватися матеріалами німецьких та українських експертів з таких питань, як розвиток якості викладання та навчання, акредитація курсових програм, розвиток центрів підвищення кваліфікації, робота із зацікавленими сторонами та ін.

Між двома стратегічними семінарами учасники працюють над своїми проектами у тандемах і активно залучають до процесу змін інших зацікавлених сторін (наприклад, викладачів та студентів зі своїх університетів). Для консультацій доступні німецькі та українські експерти.

З семінарів буде створена міжвузівська мережа з агентами змін, члени якої мають спільну стратегічну мету - покращити якість викладання та навчання у своїх університетах і пропагувати культуру викладання та навчання, яка фокусується на залученні студентів.
Завдання стратегічних семінарів:
1
інформація про нові досягнення щодо забезпечення якості та викладання та передового навчання в університетах
2
ініціювання та реалізація проектів змін в українських університетах з метою підвищення якості викладання та навчання
3
створення міжвузівської мережі агентів змін
Перший захід -
Стратегічний двоступеневий практикум для університетів
Головний партнер
Саксонський центр викладання та навчання вищої освіти в Лейпцигу (Німеччина)
Проект фінансується за підтримки:
Міністерство закордонних справ Німеччини