"Work-life balance": як викладачу віднайти цей баланс?

Практичні поради для тих, хто хоче повернути баланс між роботою та особистим життям



Як боротися з професійним вигоранням
За словами професора з університету Russell Group, викладання у виші є одним з найкращих секторів для роботи, якщо ви шукаєте баланс між прогресом у вашій кар'єрі та сім'єю. Однак, це не завжди буває легко. На що ж впливає цей баланс та як його дотримуватись?


У листопаді 2017 року Times Higher Education вперше провели дослідження серед працівників вишів щодо дотримання балансу між роботою та сім'єю. В опитування взяли участь представники майже 56 країн. Згідно з результатами дослідження:


Існує тенденція до збільшення робочих годин викладачів. За словами науковців, вони вдвічі частіше, ніж інші співробітники, працюють 10 або більше годин на день. 49% викладачів зазначають, що вони зазвичай працюють і у вихідні дні.


Викладачі, як правило, менше відпочивають та більше стресують. 33% опитаних зазначили, що у минулому році вони мали лише 1 або 2 дні на відпустку.


Через робоче навантаження залишається менше часу на сім'ю та друзів:

  • 58% опитаних стверджують, що їхня робота обмежує їх, а тому вони не часто зустрічаються зі своїми друзями.

  • 43% жінок та 25% чоловіків, що мають дітей зазначають, що це трохи призупиняє їхню роботу.

  • 60% опитаних викладачів з дітьми наголошують, що якби не сім'я, то вони б могли працювати ще на 5 годин більше протягом тижня.

  • Маже 62% викладачів стверджують, що їхній партнер вважає академічну кар'єру, як мінімум шкідливою для якості їхніх стосунків, а 11% - що це серйозно впливає та шкодить їхнім стосункам.

  • 6 з 10 респондентів зазначають, що їхні партнери не вимагають, щоб вони залишали або ж продовжували свою кар'єру в університеті.


Професійне вигорання - привід для зміни кар'єри?
  • 85% викладачів зазначають, що час від часу думають про зміну кар'єри.

  • 31% сподівається, що їх робочий і особистий баланс покращився б, якщо вони працювали б в іншому секторі, тоді як 29% - прагнуть отримати підвищення заробітної плати.

5 порад, як віднайти свій "Work-life balance":
  1. Працюйте розумно, так, щоб ваша робота вас не виснажувала. Відкладіть справи, які наразі не є для вас важливими. Проведіть лінію між роботою та домом.

  2. Спробуйте спланувати своє дозвілля поза аудиторією. Приділяйте більше часу друзям, сім'ї та своєму хобі.

  3. Практикуйте перерви між заняттями. А інколи і дозвольте собі нічого не робити у вільний час. Відкладіть всі справи на потім, займіться медитацією або тим, що вас заспокоює та відволікає від думок про роботу.

  4. Інвестуйте у свій розвиток. Будьте в курсі останніх трендів щодо вашої роботи, запишіться на онлайн-курси, подавайтесь на професійні програми для викладачів та інше.

  5. Записуйте свої цілі та плани, щоб уточнити пріоритети та спланувати майбутнє.