Як заслужити повагу студентів: 4 поради

Раніше присутність викладача сама по собі вимагала поваги. Сьогодні – все по-іншому. Ми повинні домогтися поваги іншим шляхом – заслужити її. Один з певних способів – це бути тим, ким ваші студенти хочуть стати. Якщо вони не прагнуть бути схожими на вас чи дублювати ваш успіх, тоді ваше місце, можливо, не в університеті. Якщо ж ви відчуваєте, що готові бути прикладом для студентів, тоді ці поради для вас.
Порада №1: дайте відповідь на три запитання
Перше питання, яке виникає у студента у голові при першій зустрічі з вами, це «хто ви»? Вам потрібно створити відповідь, яка перевершує звучання вашого імені.

Хто ви для них, повинно говорити голосніше за ті слова, які ви використовуєте. Ваша присутність має сказати все ще до того, як ви промовите своє перше слово. Те, як ви ходите, виглядаєте, стоїте, одягаєтеся, дієте та реагуєте.

Та навіть це не обов'язково означає, що вас будуть поважати. Але так вони зможуть вас почути, бо звернуть на вас увагу.

Наступні запитання, які студенти ставлять собі, щоб визначити, чи будуть вони поважати вас, звучать так: «Чому те, чого ви мене вчите, важливе?» і «І чи справді ви маєте на увазі те, що говорите?».

Ви повинні відповісти на всі три запитання чітко, впевнено і коротко. Від цього залежить ваша повага і репутація в аудиторії.
Порада №2: Ваше слово має бути твердим
Якщо ви щось сказали, то повинні виконати це. Говорити одне і робити інше – одна із головних причин, чому викладачів не поважають.

Ви повинні бути тією людиною, якій ваші учні можуть беззастережно довіряти. Багато студентів не поважають вчителів просто тому, що вони ніколи не зустрічали того, хто не брехав їм.

Якщо ваше слово не є твердим, ви будете просто ще однією легковажною людиною з невеликим впливом та слабким авторитетом.
Порада №3: Ваші правила повинні бути однаковими вчора, сьогодні і завтра
Ваші студенти не поважатимуть вас, якщо ви примхливі і непередбачувані. Раптова зміна правил посеред курсу також обурює студентів. Звісно, якщо ці міри справді вимушені, то учні зрозуміють це за умови, що ви їм поясните. В іншому випадку, ваш авторитет різко знизиться.

Тому намагайтеся бути надійним викладачем кожен день. Це не завжди легко, але в перспективі принесе значні результати.
Порада №4: Ви ніколи не повинні сприймати погану поведінку особисто
Коли ви дозволяєте студентам зачепити вас за живе, важко у відповідь не ображати, не читати моралі чи кричати. Проте це дозволяє студентам кидати вам виклик та випробовувати вас на міцність.

Щоб заслужити їхню повагу і уникнути злої і ображеної поведінки, дотримуйтесь емоційної дистанції при реагуванні на небажану поведінку. Це також один із ключових моментів самоповаги. Якщо студенти подумають, що ви не поважаєте себе, вони прийдуть до висновку, що не повинні поважати вас.

Стаття створена в рамках проекту "Зміцнення викладання та навчання в українських університетах" фінансується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини Auswärtiges Amt (twitter: https://twitter.com/AuswaertigesAmt).
#CivilSocietyCooperation