Закордонні можливості для викладачів: програми та ресурси

Можливостей для викладачів за кордоном можна знайти безліч. Серед них і тренінги, і стажування, і викладання за обміном. У партнерстві з Британською Радою розповідаємо про їх особливості, а як бонус пропонуємо список найпопулярніших програм та ресурсів .
Найважче українським викладачам буде відшукати національні обміни. Тому ми вирішили зупинитися на цьому детальніше.
У чому особливість обмінів:
Для викладачів, які втомилися від рутини, міжнародний обмін - це те, що потрібно, щоб отримати мотивацію і натхнення. По суті, обмін означає, що ви обмінюєтеся роботою з іншим викладачем в іншій частині світу на певний період часу. Ви дізнаєтеся, як викладають та навчаються в різних частинах світу. Період обміну може тривати від двох тижнів до цілого навчального року.

Існує безліч програм, на які ви можете претендувати в різних країнах. Все, що вам потрібно, це відповідати критеріям.
Зазвичай, кожна програма має свої особливості, проте є декілька компетенцій, які потрібні майже всюди:
Ви повинні мати достатній досвід викладання, зазвичай не менше двох років
У вас хороша репутація / характер
У вас є лідерські навички і досвід професійного розвитку
Ви можете вільно спілкуватися англійською мовою. Інколи для підтвердження рівня знання мови потрібен сертифікат. Для цього потрібно скласти тест, наприклад, IELTS. До нього ви можете ефективно підготуватися за допомогою курсів від Британської Ради.
Оскільки програми зазвичай передбачені для викладачів з досвідом, то вони можуть допомогти вам швидко підняти кар'єру на декілька сходинок. Обміни важливі для викладачів, які хочуть із середини поглянути на систему освіти в іншій країні. Також програми гарантують, що педагоги повертаються в свої країни і навчальні заклади, щоб поділитися тим, що вони дізналися.
Ось декілька прикладів програм, а також ресурсів, які допоможуть вам знайти свою можливість:
Ця програма обміну фінансується Державним департаментом США. Американські вчителі працюють за кордоном, а іноземні викладають в США. Учасники навчають, спостерігають за заняттями, проводить семінари, а також працюють над довгостроковим проектом.
Це масштабний інструмент для навчання, зокрема академічної мобільності. У рамках програми викладачі можуть взяти участь у міжнародному тренінговому курсі чи обміні. Зазвичай кожен університет в Україні співпрацює з цією програмою. Тому якщо хочете подаватися, варто звернутися у міжнародний відділ свого ВНЗ.
Це німецька програма, яка надає гранти на наукові стажування для іноземних викладачів і науковців, а також для підвищення кваліфікації аспірантів. Програма виділяє окремі стипендії для представників, наприклад, економіки, образотворчого мистецтва та інших.
Програма залучає аспірантів до наукових досліджень у сфері гуманітарних, соціальних, природничих наук, інженерії та охорони здоров'я.