Читайте як пройшов Креативний Кампус >>>
ПРОГРАМА ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ
«Розвиток компетентнісного навчання та викладання» для викладачів ЗВО в Україні
Спільнота для навчання та викладання Вище в партнерстві з Британською Радою в Україні,
Pearson та Dinternal-Education
Про програму
Цілі програми
Події
1
Підтримати Міністерство освіти і науки України
у справі підвищення якості вищої освіти в Україні в частині впровадження компетентнісного викладання та навчання в українських закладах вищої освіти (ЗВО)
2
Допомогти викладачам ЗВО та завідувачам кафедр
розвивати професійні навички, які відповідають міжнародним стандартам європейської вищої освіти, а також Закону про вищу освіту (2014 рік)
3
Допомогти викладачам ЗВО та завідувачам кафедр
запровадити компетентнісний підхід у навчанні та викладанні у свої програми та курси
4
Розвивати здатність вчителів
осмислювати свою роботу в аудиторії та оцінювати, чи були досягнуті результати навчання
5
Надати можливість
українським викладачам з різних навчальних закладів обмінюватися досвідом та найкращою практикою
Креативний кампус "Вище" є частиною довгострокової програми професійного розвитку викладачів, спрямованої на впровадження компетентнісного підходу у навчанні та викладанні.

Основною цільовою аудиторією програми є викладачі ЗВО та завідувачі кафедр в Україні, які здебільшого відповідають за реалізацію цього підходу у своїх програмах та курсах.

Програма складається з окремих модулів (кампусів), кожен з модулів буде зосереджений на одному кластері компетенцій. Наприклад, Креативний Кампус, перша подія програми, буде зосереджена на розвитку креативності, вирішенні проблем та критичного мислення. Модулі відбуватимуться у різних регіонах України, на базі партнерських університетів, для забезпечення максимальної інклюзії учасників.

Програма ініційована спільнотою для навчання та викладання Вище та підтримана Британською Радою в Україні, Pearson та Dinternal-Education.
Наступні події програми Кампуси Вище для українських університетів
Наступні події базуються на різних прогнозах щодо майбутніх навичок, які будуть потрібні людству. World Economic Forum, UNICEF, модель компетенцій підприємця ЄС (на малюнку) – всі визначають наступні навички:

 • Креативне мислення,
 • Здатність вирішувати проблеми,
 • Навички комунікацій, робота в команді,
 • Навички емпатії та самоменеджменту,
 • Залучення інших,
 • Критичне мислення,
 • Тощо.
Відповідно до цих навичок, нових стандартів освіти та тих тенденцій, які є серед найбільш відомих університетів світу, ми виділили такі теми для наступних кампусів:
 • Кампус з управління проектами (Project Management Campus), присвячений тому, як розвивати компетенції управління проектами, роботи в команді у студентів, а також як оцінювати такі роботи;
 • Кампус з розвитку комунікаційних навичок (Communication Campus), присвячений розвитку навичок комунікації студентів між собою, розвитку емоційного інтелекту, самоусвідомлення та самоменеджменту;
 • Кампус з дизайн мислення (Design Thinking Campus), присвячений розвиткові дизайн мислення для пошуку вирішення проблем на основі емпатії, зворотного зв'язку та швидкого експериментування;
 • Підприємницький кампус (Entrepreneurship Campus), присвячений розвиткові навичок підприємництва у студентів, як інтегральної компетенції, що певним чином залучає і креативне мислення, і вирішення проблем, і вміння експериментувати, і дизайн мислення. Крім того тут визначальну роль має критичне мислення, та орієнтація на справжні потреби ринку і людей.
 • Кампус з розвитку спільноти (Community Integration Campus), яка допоможе викладачам інтегрувати їхні курси та ЗВО до місцевої спільноти. Це тренд, який поєднує sustainability із «включенням» університету до життя міста, коли практичні завдання в курсах з різних дисциплін пов'язані із допомогою місцевому бізнесу та громадським організаціям розвиватись та досягати своєї мети.
Реєструйтесь на участь
у Програмі професійного розвитку викладачів
та ми будемо тримати вас у курсі наступних заходів