If a building becomes architecture, then it is art
Зміцнення викладання та навчання в українських університетах
Проект також сприяє налагодженню зв'язків між експертами у сфері викладання та підвищення
кваліфікації, забезпечення якості та розвитку вищої освіти з Німеччини та України.
Семінар Надзвичайних Викладачів
Great Teacher Seminar (Семінар Надзвичайних Викладачів) – це виїзний семінар, який ви запам'ятаєте на все життя, та який дасть вам унікальний та потужний шанс подумати над тим, що ж таке надзвичайне викладання.
Читайте, як пройшов Креативний Кампус >>>
Мета кампусу
Кожен захід (Кампус) програми націлений на певні навички 21 сторіччя, і цей кампус – не виключення, адже навички критичного мислення та вирішення проблем є у списку топ-10 ключових навичок 2025 за версією Світового економічного форуму.

Фокус 4 днів тренінгів, обговорень та практичних занять буде на розвиткові у студентів навичок мислити критично та умінь роз'язувати нестандартні задачі.
Програма
1 День
2 День
3 День
4 День
9:30 Ранкова кава
10:00 Привітання від організаторів та партнерів
10:30 "Робота Національної агенції забезпечення якості вищої освіти та її вплив на вищу освіту"
Сергій Квіт, голова НАЗЯВО
11:30 Кава-брейк
11:50 Інтро, знайомство, очікування
Наталя Старинська, співзасновник ГО Вище,
Ольга Бершадська, тренер ГО Вище
13:20 Обід
14:20 Scaffolding critical thinking skills through content adaptation and question-driven, guided teaching:practices and principles

(Розвиток навичок критичного мислення через адаптацію змісту курсів та навчання через запитання: практики та принципи)
Marina Malygina (Ukraine), head of Pearson representative office in Ukraine
15:50 Кава-брейк
16:10 Використаня реальних кейсів від бізнесу-органів влади у навчальному процесі у ЗВО. Досвід CASERS.
Євгеній Урсалов, Засновник та керівник Всеукраїнської кейс-спільноти CASERS.org
16:40 Обмін досвідом учасників Кампусу
Наталя Старинська, співзасновник ГО Вище,
Ольга Бершадська, тренер ГО Вище
17:30 Кінець дня
09:00 Critical thinking and Problem Solving in Real Life

(Критичне мислення та вирішення проблем в реальному житті)
Erzsébet Csibi (Hungary), Pearson trainer and Higher Education representative
10:30 Кава-брейк
10:50 Solving non-routine problems (part 1)

(Вирішення нетривіальних проблем/задач, частина 1)
Kateryna Khudyk (Ukraine), certified trainer of British Council Ukraine
12:30 Обід
13:30 Критичне мислення і вирішення проблем: практичні кейси
Інна Большакова, експертка та тренерка ГС «Освіторія»
15:00 Кава-брейк
15:20 Обмін досвідом учасників Кампусу
Ольга Бершадська, тренер ГО Вище
09:00 Teaching critical thinking through learning materials in Higher education

(Викладання критичного мислення через навчальні матеріали у вищій освіті)
Erzsébet Csibi (Hungary), Pearson trainer and Higher Education representative
10:30 Кава-брейк
10:50 Solving non-routine problems (part 2)

(Вирішення нетривіальних проблем/задач, частина 2)
Kateryna Khudyk (Ukraine), certified trainer of British Council Ukraine
12:30 Обід
13:30 Як оцінити розвиток у студентів навичок критичного мислення і вирішення проблем
Ольга Бершадська, тренер ГО Вище
15:00 Кава-брейк
15:20 Обмін досвідом учасників Кампусу
Ольга Бершадська, тренер ГО Вище
9:00 Дизайн мислення у практиках викладання. Навчання як взаємодія
Дзвенислава Новаківська, експертка з візуальних комунікацій,
Микола Скиба, експерт напрямку освіта Українського інституту майбутнього
11:00 Кава-брейк
11:20 Практичні інструменти дизайн мислення для підготовки заходу для студентів/викладачів
Віра Іванова, директор навчальних програм Practicum
12:50 Кава-брейк
13:10 Сесія з планування впровадження нових методик
Ольга Бершадська, тренер ГО Вище
14:30 Вручення сертифікатів, Celebration of learning
Тренери
Ержебет Чібі
Угорщина
Ержебет отримала диплом в 1996 році як викладач англійської мови та викладач релігії в Угорщині. Вона працювала в інституті підвищення кваліфікації вчителів і отримала кваліфікацію як тренер для вчителів та викладачів до того, як вона пішла викладати в Університеті Паннонії, Угорщина. Викладала загальні та спеціалізовані курси англійської мови протягом 7 років. Вона була активним членом IATEFL-Угорщини, працювала в Британській Раді і була тренером на кількох курсах підготовки вчителів. Її головна сфера інтересів - впровадження інформаційно-комунікаційних технологій, мобільних пристроїв та електронного навчання в навчанні. У 2008 році вона приєдналася до компанії Pearson як представник вищої освіти.
Марина Малигіна
Україна
Марина закінчила Національний університет імені Тараса Шевченка і 15 років працювала викладачем англійської мови в Київському національному університеті будівництва і архітектури. Закінчила 4-річну аспірантуру з педагогічної психології Інституту психології ім. Г.С.Костюка. Вона була фулбрайтівським вченим у Бруклінському коледжі, штат Нью-Йорк (США) і брала участь у двох проектах для викладачів англійської мови, якими керує Рада Європи (Грац, Австрія та Турку, Фінляндія). З 1999 року очолює місцеве представництво Pearson, глобальної навчальної компанії.
Катерина Худик
Україна
Катерина Худик (Україна) Катерина працює в галузі викладання англійської мови з 2009 року в якості викладача, тренера та автора. Вона опублікувала 13 підручників з англійської для всіх віків і контекстів, які були схвалені Міністерством освіти і науки. Катерина також була викладачем у Чернівецькому національному університеті, тренером педагогів у Чернівцях INSETT, майстер-тренером для Британської Ради в Україні з проектами: шкільний вчитель нового покоління, базові навички, викладачі англійської мови як агенти змін, англійська мова в початковій школі та викладач тренінгу для Нової української школи, ключова реформа Міністерства освіти і науки.
Дзвенислава Новаківська
Україна
Експертка і практикуюча тренерка у сфері візуалізації інформації та розвитку презентаційних/комунікаційних проектів для бізнесу та НГО, які допомагають будувати простір довіри до ідей, що змінюють майбутнє.

Дзвенислава є запрошеною лекторкою на програмі «Майстерність публічного виступу» в KMBS, а також викладачкою в MBA KIDS. Є автором онлайн курсу "Ефективні презентації" ГО Вище та автором численних воркшопів і навчальних програм, а також часто виступає в ролі ментора чи/і фасилітатора для креативних комунікаційних проектів в соціальній сфері. Дзвенислава є випускницєю факультету журналістики у Львівському державному університеті ім.Франка, має MA in European Studies LKU, Belgium, та закінчила Design Thinking crash course at Standford University, USA.


Віра Іванова
Україна
Експертка з навчання дорослих та створення освітніх програм, директорка з освітніх рішень Practicum. Допомагає компаніям і експертам створювати курси й тренінги з нуля: від формулювання навчальних цілей, складання програми та створення контенту до вимірювання результатів. Для цього використовує знання з нейробіології, психології та методів дизайну навчання, які отримала на програмах Гарвардської вищої школи освіти, Мерілендського університету та інших. За останній рік стала співукладачкою 2 онлайн-курсів, а також розробила десятки тренінгів та довгострокових програм розвитку навичок для локальних офісів компаній Fortune 500, українських бізнесів і державних організацій.
Інна Большакова
Україна
Експертка та тренерка ГС «Освіторія», тренерка Міжнародного проекту «Читання і письмо для розвитку критичного мислення», методистка НВК «Новопечерська школа», тренерка тренерів Нової української школи, співавторка онлайн курсу для вчителів НУШ, авторка більше 20 підручників та посібників для учнів, методичних посібників для вчителів НУШ, які рекомендовані Міністерством освіти та науки України, авторка численних воркшопів та вебінарів для педагогів, спікер Всеукраїнських освітніх семінарів, конференцій, форумів, викладала в ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка, закінчила аспірантуру зі спеціальності «Теорія та історія педагогіки», пройшла курс навчання в Queen`s University Kingston (Ontario, Canada, 2018), брала участь у роботі освітнього форуму Global Education @ Skills Forum (Дубаї, 2018).
Ольга Бершадська
Україна
Ольга Бершадська – експертка з розвитку навичок міжособистісного спілкування та публічного мовлення в процесі викладання. 17 років досвіду викладання англійської мови в Національному Університеті «Києво-Могилянська Академія», а також авторських курсів «Англійська мова для спеціальностей типу «людина-людина»», «Англійська мова для ЗМІ» та «Публічне мовлення в міжнародному контексті». 8 років викладання бізнес англійської мови для корпоративних клієнтів. 5 років роботи консультантом в Ресурсному Центрі для Викладачів англійської мови від посольства США. 4 статті з педагогіки, 8 перекладених на українську мову художніх та публіцистичних книг. Отримала педагогічну та філологічну освіту в університеті. Крім того, закінчила курс Орегонського Університету, США, де вивчала, як розвивати критичне мислення студентів в процесі вивчення іноземної мови. В рамках проекту ЄС з розвитку громадянського суспільства, отримала сертифікат тренера-фасилітатора. Наразі навчається в Професійній Школі Коучингу. Досвідчений тренер та фасилітатор. Проводить тренінги та вебінари для вітчизняних та зарубіжних викладачів. Коло тем включає такі: мотивація та залучення студентів, профілактика вигорання, трансформативне навчання, розвиток навичок ХХІ століття, дизайн курсу та ефективне оцінювання. Тренерка-фасиліторка платформи ВИЩЕ, де просуває сучасні методи розвитку креативності, критичного мислення, міжособистісного спілкування серед викладачів вищих навчальних закладів України.
Урсалов Євген
Україна
Урсалов Євген (ІТ-підприємець, марафонець) Засновник та керівник Всеукраїнської кейс-спільноти CASERS.org Маючи власний досвід вирішення кейсів разом з партнерами у квітні 2017 року заснував web-платформу для вирішення кейсів - CASERS. Наразі на платформі розміщують кейси Deloitte, UKRSIBBANK, Credit Agricole, KPMG, MARS, Unilever, P&G, Метінвест, Агрохолдинг МХП, Національний банк України та багато інших. Проект отримав підтримку Міністерства освіти і науки України. Викладачам ВНЗ рекомендують використовувати кейси від бізнесу та органів державної влади у навчальних програмах для студентів.
Сергій Квіт
Україна
Доктор філологічних наук, засновник і викладач магістерської програми «Школа журналістики» НаУКМА, міністр освіти (2014-2016рр), президент НаУКМА (2007-2014рр.), голова НАЗЯВО
Критерії вибору учасників
1
Англійська. Тренери Кампусу розмовлятимуть англійською, частина з них не знає української. Через це для активної участі необхідний рівень англійської не нижчий за В1 (intermediate)
2
Можливість взяти участь у всіх днях заходу
3
Зобов'язання спробувати щось із того, що дізнались на Кампусі на практиці в своїх курсах зі студентами, поділитись із колегами та написати про це короткий звіт до 30 червня 2019
4
Можливість оплатити 2000 грн внесок для покриття витрат на організацію заходу
Умови участі
Ми зробили багато для того, щоб знизити вартість даного заходу. Завдяки нашим партнерам вам не треба буде платити за іноземних тренерів, та й більшість українських тренерів працюють про боно. Та, на жаль, є організаційні витрати, які ми не взмозі покрити.

Тому для того, щоб ця подія стала можливою, учасникам необхідно сплатити організаційний внесок у 2000 грн.

Учасники покривають організаційні витрати, а також свій проїзд та перебування у Києві. Якщо вам потрібен офіційний лист-запрошення для того, щоб витрати на проїзд і проживання покрив ваш ЗВО, - пишіть нам запит на lets@gohigher.org, і ми вам обов'язково його надішлемо.
Знижки

Якщо ви брали участь у Креативному Кампусі у жовтні 2018 та надіслати звіт про застосування нових навичок та проведення заходу для колег, ви маєте право на знижку в 25% на Кампус. Для цього просто відмітьте опцію "I'm eligible for 25% discount" в реєстраційній формі, ми перевіримо наявність звіту і виставимо рахунок зі знижкою. Якщо ви ще не встигли надіслати звіт – ви ще можете його надіслати до 10 березня і отримати знижку.
Учасники Кампусу зможуть
Обговорити підхід до критичного мислення та його аспекти
Отримати практичний досвід, впровадивши підхід до вирішення проблем або його елементи в свій курс, щоб допомогти своїм студентам розвинути навички вирішення проблем
Отримати інструменти для розробки підходу до вирішення проблем у своїх курсах
Розвивати навички критичного мислення студентів у своїх курсах (критичне читання, письмо, розуміння аргументів, знаходження поширених помилок в аргументації, рефлексія про свій спосіб мислення, мінімізація упереджень)
Партнери
Зареєструватись можна за лінком до 15 березня 2019 року включно
Будь ласка, звертайтеся з будь-яких запитань
до Наталі Старинської +38 (050) 333-60-46
або lets@gohigher.org
Ми будемо раді вам допомогти.
ПРОГРАМА ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ
«Розвиток компетентнісного навчання та викладання» для викладачів ЗВО в Україні
Спільнота для навчання та викладання Вище в партнерстві з Британською Радою в Україні,
Pearson та Dinternal-Education
Про програму
Цілі програми
Події
1
Підтримати Міністерство освіти і науки України
у справі підвищення якості вищої освіти в Україні в частині впровадження компетентнісного викладання та навчання в українських закладах вищої освіти (ЗВО)
2
Допомогти викладачам ЗВО та завідувачам кафедр
розвивати професійні навички, які відповідають міжнародним стандартам європейської вищої освіти, а також Закону про вищу освіту (2014 рік)
3
Допомогти викладачам ЗВО та завідувачам кафедр
запровадити компетентнісний підхід у навчанні та викладанні у свої програми та курси
4
Розвивати здатність вчителів
осмислювати свою роботу в аудиторії та оцінювати, чи були досягнуті результати навчання
5
Надати можливість
українським викладачам з різних навчальних закладів обмінюватися досвідом та найкращою практикою
Наступні події програми Кампуси Вище для українських університетів
Наступні події базуються на різних прогнозах щодо майбутніх навичок, які будуть потрібні людству. World Economic Forum, UNICEF, модель компетенцій підприємця ЄС (на малюнку) – всі визначають наступні навички:

  • Креативне мислення,
  • Здатність вирішувати проблеми,
  • Навички комунікацій, робота в команді,
  • Навички емпатії та самоменеджменту,
  • Залучення інших,
  • Критичне мислення,
  • Тощо.
Відповідно до цих навичок, нових стандартів освіти та тих тенденцій, які є серед найбільш відомих університетів світу, ми виділили такі теми для наступних кампусів:
  • Кампус з управління проектами (Project Management Campus), присвячений тому, як розвивати компетенції управління проектами, роботи в команді у студентів, а також як оцінювати такі роботи;
  • Кампус з розвитку комунікаційних навичок (Communication Campus), присвячений розвитку навичок комунікації студентів між собою, розвитку емоційного інтелекту, самоусвідомлення та самоменеджменту;
  • Кампус з дизайн мислення (Design Thinking Campus), присвячений розвиткові дизайн мислення для пошуку вирішення проблем на основі емпатії, зворотного зв'язку та швидкого експериментування;
  • Підприємницький кампус (Entrepreneurship Campus), присвячений розвиткові навичок підприємництва у студентів, як інтегральної компетенції, що певним чином залучає і креативне мислення, і вирішення проблем, і вміння експериментувати, і дизайн мислення. Крім того тут визначальну роль має критичне мислення, та орієнтація на справжні потреби ринку і людей.
  • Кампус з розвитку спільноти (Community Integration Campus), яка допоможе викладачам інтегрувати їхні курси та ЗВО до місцевої спільноти. Це тренд, який поєднує sustainability із «включенням» університету до життя міста, коли практичні завдання в курсах з різних дисциплін пов'язані із допомогою місцевому бізнесу та громадським організаціям розвиватись та досягати своєї мети.