Як навчитися креативності: топ-3 способи для викладачів

Креативність — це нова грамотність як для викладачів, так і для студентів. Чому вона стала однією з топ-3 навичок десятиліття, як її застосовують в інноваційних університетах та вимірюють Індексом креативного класу, ви вже, напевне, читали у матеріалі "Креативність та освіта: чому це має значення". Але як навчитися креативності (бажано, уже завтра)? Ми зібрали три способи — залежно від часу, який ви готові інвестувати.
Час
Декілька годин
Спосіб
Відвідати лекцію
Такий спосіб підходить не тільки для того, щоб дізнатися більше теорії про те, як бути креативними і розвивати цю рису в інших. Це можливість поспостерігати за практиками креативного викладання. У який послідовності вони подають інформацію? Як використовують вправи, мультимедіа й інші способи залучення студентів у навчальний процес?

Щоб обрати лекцію, згадайте, чиї виступи і лекції найбільше подобаються і надихають вас і ваших студентів. А ваших колег? Навіть якщо немає можливості особисто відвідати захід (особливо якщо студенти порадили слухати лекцію Ілона Маска), шукайте натхнення онлайн.
Час
Один день
Спосіб
Прочитати книжку
Насправді, для цього способу достатньо навіть 10 хвилин на день. Якщо щоранку ви читатимете 10 сторінок, то за рік їх кількість становитиме 3650 — це 18 книжок. Цього цілком достатньо, щоб стати справжніми гуру.
3 книжки з розвитку креативності для викладачів
1
Лідери бізнесу, політики та освітяни постійно говорять про проблему розвитку креативності й інновацій. Автор бестселерів New York Times, TED-спікер і освітній експерт Кен Робінсон не лише пояснює, що таке креативність і як навчальна система її вбиває. Він ділиться практичними інструментами, що допоможуть відкрити свій творчий потенціал і розвинути навичку креативності у студентах.
2
Девід Келлі — засновник, голова та керуючий партнер у компанії IDEO, інженер і професор Стенфордського університету. Том Келлі — його брат, партнер IDEO і автор бестселера «Мистецтво інновацій». У цій книжці вони описали дизайн-мислення. Це методологія з креативності і створення інновацій, яка свого часу вийшла за межі IDEO і сьогодні застосовується у провідних організаціях світу. Після прочитання ви не лише впевнитеся у своїй креативності, а й завдяки дизайн-мисленню зможете створити і протестувати новий освітній курс.
3
Що відбувається у людському мозку, коли ми аналізуємо різні варіанти вирішення проблем, отримуємо інсайти чи створюємо нові ідеї? Про це у своїй книжці написали доктор філософії і професор психології у Дрексельському університеті Джон Куніос і професор психології в Північно-Західному університеті (Іллінойс, США) Марк Біман. Їхні знахідки допоможуть не лише краще розуміти себе, а й будувати процес навчання так, щоб викликати інсайти у студентів.


Час
Декілька днів
Спосіб
Відвідати Кампус
Довготривала навчальна подія (наприклад, онлайн-курс чи офлайн-кампус) — це спосіб глибоко зануритися у тему, здобути нові знання, розвинути навички або просто насититися мотивацією. А ще — отримати підтвердження своїх знань у формі сертифікату.
1
Це єдиний онлайн-курс з розвитку креативності у викладачів. Авторка — Сінді Бернетт, професорка факультету з вивчення креативності та Міжнародного центру дослідження креативності при університеті Буффало штату Нью-Йорк. Ви дізнаєтеся:

  • Що таке креативність і як викладачі можуть їй навчитися, щоб працювати краще;

  • Як менше критикувати і бачити більше можливостей;

  • Допитливість: чому вона критично важлива для вирішення проблем і створення нового;

  • Процес креативного вирішення проблем.
2
Це офлайн-подія для викладачів, зосереджена на впровадженні компетенцій креативності, вирішення проблем та критичного мислення в університетських програмах та курсах. Протягом чотирьох днів у компанії викладачів з 30 університетів України ви дізнаєтеся, що таке креативність і навіщо вона в освіті, як створювати курси з креативності, давати і оцінювати креативні завдання і багато іншого.
Заповнюйте реєстраційну форму до 12 вересня за посиланням.