Як залучати студентів до підприємницьких програм

Програми розвитку підприємництва в університетах - можливість для студентів безболісно навчитися монетизувати улюблену справу та підвищити свої кар'єрні можливості після університету. Ці програми навчають, як відкрити власний бізнес, але студентам може бути складно виділити час на участь в них. Як зробити так, щоб студенти активно долучалися у підприємницьких програмах?
Основне завдання при спробі залучити студентів до таких програм, розповідають в Українській інженерно-педагогічній академії, – це досягти справжньої мотивації у студентів. Тоді їм буде вистачати і часу, і натхнення для роботи.
Студенти часто жаліються, що в них не вистачає часу, однак для насправді цікавих та необхідних їм активностей його знаходять. Протягом проекту цю мотивацію також варто «підігрівати». Саме для цього на шляху до кінцевої участі у відео-пітчингу ідей, на якому студенти презентують свої іноваційні стартапи, проект наповнений різними навчальними курсами, міні-змаганнями тощо.
розповідає Олена Ярмош, декан факультету економічних, управлінських та освітніх технологій Української інженерно-педагогічної академії.
У Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна також мають свій спосіб залучення студентів.
Актуальна для студентства ідея проекту, цікаві люди та вдало підібраний час для заняття чи події, до яких залучають студентів – це і є формула для залучення уваги студентів.
ділиться досвідом викладачка Ірина Солдатенко.
Ми зібрали порадник від університетів-учасників програми Creative Spark, які поділились лайфхаками мотивування та заохочення студентів до участі в програмах розвитку підприємництва.
Поради від Національного університету "Львівьска політехніка"
Залучайте брендом. Бренд може стосуватися школи чи курсу. Ми зробили спільний курс з Кінгстонським університетом і стараємося використовувати цей університет як бренд. Ще у нас є свій бренд - це "Tech Startup School", який вже є доволі впізнаваний принаймні на Західній Україні.


Використовуйте успішні історії. Ми використовуємо історії успішних підприємців, яких самі і виростили. Наприклад, у наших випускниківє підприємства, які починались з однієї людини, зараз там вже 20-30 працівників.


Дозволяйте вибирати. Окрім стимуляції, студентам ще потрібний додатковий стимул, бо попереднє не завжди діє. Ним може бути вибір: Або вони ходять на традиційну пару, яка називається «Технологія розробки стартапів», або вони ідуть на програму Creative Spark. В цій програмі мотивацією для них є фінальний онлайн-конкурс бізнес-ідей, який дасть можливість позмагатись за фінансування до 3000 фунтів та отримати інші призи, а також ресурси з вивчення англійської мови. Більше про можливості читайте тут.

"Ми починаємо розхитувати човник, і показуємо, що бути стартапером – це вигідно, модно і трендово. Я думаю, що більшість людей будуть до того доєднуватися і намагатися зробити щось нове і цікаве", - додає Назар Подольчак.
Поради від Української інженерно-педагогічної академії
Використовуйте неформальні канали комунікації. Сьогодні Google-форми та Facebook активності мають більший вплив на молодь, ніж офіційні листи (бо їх забагато в Україні), інформування під час зборів (бо будь-які збори сприймаються як примус), друкований матеріал.


Використовуйте нестандартні методи навчання. "Прикладом цього є пілотний курс з використанням лего та технології гейміфікації для вивчення бізнес-дисциплін, досвід проведення якого ми отримали під час візиту до Британії", - розповідають в академії.
Поради від Львівської національної академії мистецтв
Пояснюйте, що навички, з якими студенти вийдуть з академії при участі у програмі, будуть в більшості випадків збігатися з тими запитами, які є на ринку.

"Їм буде легше знайти потрібну роботу, вони будуть мати чіткіше уявлення, що саме робити і чогопотребує якась агенція чи структура, а дизайн-агенції буде простіше отримати майже готового спеціаліста, якого треба тільки підправити, а не переробляти наново", - додає доцентка кафедри менеджменту мистецтва ЛНАМ Уляна Щурко.

За її словами, такі програми можуть стати практичним завданням до звичного курсу.

"Можливо, такі завдання десь виходить за межі прописаної програми, але це навпаки залучає студентів, бо вони бачать конкретний результат. Викладач може просто прочитати лекцію, а може в межах навчання курувати реальні бізнес-проекти. Якщо ти правильно подаєш ідею і сам в неї віриш, тоді завжди на неї відгукнуться", - розповідає викладачка.
У міжнародному конкурсі Creative Spark BIG IDEA Challenge можуть взяти участь студенти університетів-учасників програми з України, Вірменії, Казахстану, Азербайджану, Грузії, Киргизстану та Узбекістану. Це можливість отримати фінансування для вирішення реальної проблеми через реалізацію інноваційної ідеї. Призовий фонд складають 25,000 фунтів, а також менторська підтримка, навчальні візити до Великобританії. З 9 по 22 червня 2019 року голосувати за найцікавіші бізнес-ідеї учасників програми можна на порталі.


Детальніше про те, як Львівська національна академія мистецтв отримала міжнародний грант та стала партнером Cardiff Metropolitan University, читайте тут.

Дізнатися про те, як розвивати підприємницькі навички студентів у креативних індустріях, можна тут.